5 marca Edyta Tuz-Jurecka, literaturoznawczymi, zajmie się obrazem czarownicy, wiedźmy i diabła w literaturze i kulturze. Rozmówczyni towarzyszyć będą socjolog oraz duchowny, którzy przedstawią owe wizerunki w świetle doświadczeń i przekazów społeczno-religijnych. Początek spotkania o godz. 17.
W przededniu święta kobiet, (7 marca w południe) w Empiku zagoszczą „kobiety niezwykłe”, które swoimi działaniami, podróżami i pasjami zarażają innych i wpisują się na stałe do grona niezwykłych autorytetów. Tematami dyskusji będą: kobiece wyprawy do serca Tybetu, muzyczne przygody w brazylijskim buszu oraz polska kobiecość oczami obcokrajowców. Spotkanie w Empiku ubarwią występy muzyczno-taneczne. Wszystko w ramach w ramach jeleniogórskiej edycji Festiwalu dla Kobiet Progressteron
10 marca o godz. 17 Marcin Nowakowski zaprasza na Dzień Kultury Irlandzkiej: będzie multimedialna ekspozycja fotografii oraz koncert i spotkanie z autorką popularnego przewodnika turystycznego „Gelndalough i okolice” Jolantą Loritz-Dobrowolską, która podzieli się swymi wrażeniami z wieloletniego pobytu w Irlandii oraz opowie o kulturze i obyczajach jej rodzimych mieszkańców.
Dzień później, o tej samej porze, gościem salonu będzie Jaś Kapela który przybliży swoją najnowszą powieść „Stosunek przerywany nie istnieje” . Autor to młody poeta, zwycięzca pierwszego w polskiej historii slamu (skrzyżowanie poezji i performance”u). Wydał tomy wierszy „Reklama” oraz „Życie na gorąco”. Promowana powieść jest prozatorskim debiutem twórcy.
12 marca o godz. 17 będzie okazja, aby przyjrzeć się z bliska postaci Wojtka Klemma, kontrowersyjnego szefa artystycznego Teatru Dramatycznego im. Norwida. Gość opowie o swojej pracy reżyserskiej. Klemm studiował reżyserię w Berlinie i przez wiele lat pracował w Niemczech i Austrii. Był asystentem Franka Castorfa w Volksbühne w Berlinie oraz kierownikiem artystycznym małej sceny w Volkstheater we Wiedniu. Kierownika artystycznego wspierała będzie Joanna Wichowska, kierowniczka literacka teatru.
– 23 marca o godz. 17 zapraszamy na wykład i spotkanie dyskusyjne z udziałem Tatiany Cariuk – krajoznawczyni, podróżniczki, fotograficzki, założycielki i prezesa Towarzystwa Filomatów „Promień” w Nowogródku – zapowiada Marcin Nowakowski. Gość Empiku podróżuje po świecie z aparatem w ręku. Białoruś i Litwę przemierzyła śladami Adama Mickiewicza oraz Elizy Orzeszkowej. Pasjonuje się dawnymi dworkami polskimi oraz kresową kulturą Tatarów i Żydów.
Podczas spotkania przewidziano pokaz licznych slajdów i fotografii z okolic Świtezi i Nowogródka. Przedstawione zostaną również zdjęcia dworów polskich na Kresach.
Marcowy cykl spotkań w Empiku zakończy Urszula Liksztet, która będzie kontynuowała swój cykl opowieści o historii filmu. Trzecie spotkanie zatytułowane jest "Kino – początek. Lata 20-te i 30-te: po rosyjsku", a w jego trakcie przewidziano pokaz slajdów i krótkich filmów, obrazujący początki światowej kinematografii.
Spotkaniom w Empiku patronuje portal i tygodnik Jelonka.com.