W turnieju wzięło udział 21 młodych zawodników. Najmłodszy miał tylko 6 lat, aż czterech reprezentowało barwy Jeleniej Góry. Pozostali przyjechali praktycznie z całej Polski (z Tczewa, Poznania, Puszczykowa, Boguszowa Gorc, Sztumu, Gryfowa Śląskiego, Bojanowa, Pawłowic). Byli przedstawicielami różnych klubów, ale wśród startujących były też osoby niezrzeszone.
Jeleniogórzanin - Makary Piwiński reprezentujący barwy Dwunastki Warszawa, startujący w cyklu zawodów składających się na Grand Prix Polski okazał się najlepszym juniorem rundy finałowej tych zawodów. W II Mistrzostwa Polski w Mölkky bronił tytułu mistrzowskiego, ale ostatecznie zajął drugie miejsce. Na najwyższym podium stanął Mateusz Derlatko (Timbers Bojanowo), III miejsce zajął Aleksander Kozłowski (Timbers Bojanowo) a na IV miejscu uplasowała się Magdalena Kordecka (ZaGryfka Tczew).
Młodzi zawodnicy podkreślali, że Mölkky może nie jest jeszcze specjalnie popularną dyscypliną wśród ich rówieśników, ale sami próbują też ten sport propagować, pokazując go kolegom i koleżankom w szkole, na podwórku, zachęcając do spróbowania, bo warto. A warto, ponieważ jest to sport praktycznie dla każdego, daje dużo radości i satysfakcji, można grać indywidualnie lub zespołowo, nie ma podziału na grupy ze względu na płeć a atmosfera na zawodach jest wręcz familiarna.
Wydarzeniu towarzyszyła impreza dla rodziców, kibiców, osób towarzyszących zawodnikom a także samych zawodników z kategorii senior, którzy zostali jeszcze w Jeleniej Górze po wczorajszych zawodach Grand Prix Polski. Organizatorzy przygotowali dla nich Mölkkowe Podchody. Była to gra terenowa, której tor przebiegał wokół stadionu i na samym stadionie. W różnych miejscach na trasie rozmieszczono punkty kontrolne z konkurencjami dla startujących par. Było więc zbijanie Króla, trafianie zbijakiem do skrzynki na kręgle Mölkky, zbijanie kręgli ustawionych na stopniach schodów, na bieżni a także w trawie. Pary uczestników musiały podążać trasą, którą organizatorzy oznakowali czerwonymi wstążeczkami. Dodatkowe punkty można było uzyskać za odszukanie ukrytych na trasie tzw. osobliwości. Wygrywała drużyna, która uzyskała największą liczbę punktów.
Mölkky to gra powstała w 1996 roku w Finlandii. Jest stosunkowo prosta, składa się z dwunastu drewnianych kręgli (ponumerowanych od 1 do 12) i drewnianego, walcowatego zbijaka. W grze uczestniczy dwóch zawodników (lub dwie drużyny), którzy naprzemiennie starają się zbijać kręgle, a dzięki temu zdobywają punkty. Zainteresowani szczegółowymi zasadami mogą zajrzeć na stronę https://www.molkky.world/pl/molkky-zasady lub umówić się na trening w TKKF Orle FB Mölkky w Jeleniej