Reklama
Wtorek, 2 czerwca
11°C Jelenia Góra
Czytających: 396 Zalogowanych: 0
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Aktualności Polska Piątek, 24 kwietnia 2026, 17:59 Autor: MJr 3 wyświetleń

O Romach w Senacie

Senat RP zorganizował konferencję „Dziedzictwo kulturowe Romów w Polsce i jego ochrona".rn- To ważny temat. Dziedzictwo kulturowe Romów w Polsce to nie tylko 600-letnia historia, ale to również żywa tożsamość, którą mamy obowiązek chronić i wzmacniać dla dalszych pokoleń - informuje senator Marcin Zawiła

Audio

Czytaj na głos

Konferencja została zorganizowana przez Komisję Kultury i Środków Przekazu, której członkiem jest senator Marcin Zawiła, we współpracy ze Stowarzyszeniem Romów W Polsce w Polsce oraz Centrum Historii i Kultury Romów w Oświęcimiu.

W konferencji wzięli udział między innymi przewodniczący Komisji Kultury i Środków Przekazu Jerzy Fedorowicz, sekretarz stanu w Ministerstwo Spraw Zagranicznych Władysław Teofil Bartoszewski oraz dyrektora Centrum Historii i Kultury Romów w Oświęcimiu Władysława Kwiatkowskiego.

- Gosciem konferencji był m.in. ocalały z holocautu Roman Dębicki. Wydarzeniu towarzyszyła także polska premiera wystawy „Romowie. Historia i kultura” przedstawiającej losy i bogate dziedzictwo romskiej społeczności - mówi senator Marcin Zawiła.

Relacja z konferencji znajduje się poniżej:

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Brak zdjęcia Poszukuję kierowcy kat. C+E Dam pracę Mysłakowice Do uzgodnienia

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka