Zalogowanych: 90

Żarów: Obsadziliśmy całe podium. Kasia mistrzynią Dolnego Śląska!

Poniedziałek, 28 października 2024, 19:32
Aktualizacja: 19:50
W ostatni weekend - 26 i 27 października Żarów był gospodarzem dwóch dużych imprez szachowych rangi wojewódzkiej. Na starcie nie zabrakło rzecz jasna licznej reprezentacji Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra.

W sobotę rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich. X edycja zawodów zgromadziła rekordową frekwencję. W mistrzostwach udział wzięło 41 zespołów, co dało łącznie 164 szachistów z Dolnego Śląska. W turnieju wzięły udział trzy zespoły reprezentujące Klub Szachowy Jelonka. Na 11. miejscu zawody ukończyła KSz Jelonka II (Mateusz Wiewióra, Michał Bogdaszewski, Filip Banach, Katarzyna Michalak) ze zdobyczą 8 punktów (16,5 pkt małych). O jedną lokatę niżej uplasowała się KSz Jelonka I (Jakub Trusewicz, Patryk Bąk, Raphael Aksianevich, Oliwia Cudyk) - w siedmiu meczach zgromadzili 8 punktów (16 małych pkt.), zajmując 12. miejsce. Na 24. pozycji uplasowała się ekipa KSz Jelonka III (Igor Burda, Weronika Sękiewicz, Zuzanna Martyka, Katarzyna Tkacz) z dorobkiem 6 punktów (14,5 małych pkt).

W niedzielę rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich na dystansie 9 rund tempem 10'+5". W ośmiu grupach rozgrywkowych zagrało łącznie 196 młodych szachistów. Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez 13 zawodników. Nasi szachiści przywieźli do Jeleniej Góry w sumie cztery medale. Całe podium w kategorii D14 zajęły: Kasia Tkacz, Weronika Sękiewicz oraz Oliwia Cudyk. W D8 brązowy medal obroniła Milena Śledzianowska. Bardzo blisko medalu był Patryk Bąk w C12, który zameldował się na 6. lokacie. Również Marcelinie Liebersbach (D8), Zuzi Martyce (D10) i Jankowi Przystawskiemu (C8) trochę zabrakło do podium.