Środa, 17 czerwca
19°C Jelenia Góra
reklamy

Okropna 1 Maja

Audio

Czytaj na głos

Autor: anzol 2 min czytania

Wyrwy na chodnikach, gnijący tunel i potworny brud na części głównej ulicy miasta.

reklamy
reklamy

– Na szczęście coraz mniej ludzi dociera do nas pociągiem, bo to, co zobaczą po wyjściu z dworca, to wstyd – mówi Mariusz Jankowski. Faktycznie: odcinek ulicy 1 Maja, który wiedzie od stacji do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego i W. Pola to obraz nędzy i rozpaczy.

Powykrzywiane i wyszczerbione płytki na chodniku, który nie widział ekip remontowych od dziesięcioleci. Brud na poboczach: piach, który pozostał po zimowym odśnieżaniu ulic. rn– Zamiatarki nie widzieliśmy tu od dawna, ani ludzi sprzątających – potwierdzają mieszkańcy pobliskiej kamienicy.
Nikt nie dba o to, aby usunąć trawę i chwasty, które rosną w najlepsze.

– Odpowiedzialnym za taki stan rzeczy jest zarządca nieruchomości, w tym przypadku PKP – mówi Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. – To do przewoźnika należą tereny przyległe do torowiska, w tym przypadku chodniki oraz tunel, który już zyskał „sławę” jednego z najbrudniejszych miejsc w Jeleniej Górze.

Prezes M. Kasztelan zaznacza, że ekipy MPGK mogłyby ten teren posprzątać, ale nikt im tego nie zleca. Spółka PKP Nieruchomości sprawę kwituje krótko: nie ma pieniędzy. Miasto nie ma ochoty dokładać środków, aby na fragmencie tego traktu było czysto.

Taka sytuacja to nie wyjątek w Jeleniej Górze. – Sprzątamy tam, gdzie są tereny komunalne lub na których usprzątnięcie mamy zlecenie – tłumaczy Michał Kasztelan. Jeśli dany obszar należy do innego zarządcy, jest on odpowiedzialny za utrzymanie czystości w tym miejscu.

Prawo do karania za brud ma straż miejska, ale jeszcze nie zdarzyło się, aby Nieruchomości PKP zostały napomniane przez strażników. Niemal wszyscy nie zauważają opłakanego stanu części głównej ulicy Jeleniej Góry. – Chyba trzeba nieszczęścia, żeby ktoś się połamał na tych wyrwach, może wtedy coś zaczną robić – mówią pobliscy mieszkańcy.

Więcej koszy
Jak powiedział Michał Kasztelan, w mieście przybędzie koszy na śmieci. MPGK postawi około 100 nowych pojemników w tych miejscach, gdzie do tej pory ich nie było. Zastąpią one także te kosze, które są systematycznie niszczone i podpalane przez wandali. Nowości nie trafią jednak na przydworcowy fragment ul. 1 Maja.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Kelnerzy/Kelnerki z doświadczeniem Do Hotelu 5* w Termach Karkonosze w Staniszowie poszukujemy osób na stanowiska Kelner/Kelnerka a la carte - godziny popołudniowe/wieczorne Zakres… Tester/Testerka oprogramowania Pasjonują Cię nowe technologie i chcesz realnie wpływać na jakość wewnętrznych produktów? Zapraszamy do naszego zespołu! Oferujemy wysokie zarobki o… Piana Party I Animacje dla dzieci Piana Party to Najlepsza atrakcja na ciepłe dni już od 600zł! Oferujemy wersję Giga i Giga Maxi! Zadzwoń, ustalimy szczegóły przebiegu atrakcji. Z… Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) … Programista/Programistka Dołącz do WINS i twórz z nami oprogramowanie SaaS, które realnie zmienia sposób pracy tysięcy przedsiębiorców i biur rachunkowych w Polsce. To w pełn… Barman/Barmanka Do naszego zespołu poszukujemy Barman/Barmanka Zakres obowiązków: - Przygotowanie napoi dla gości restauracyjnych zgodnie z przyjętym zamówieniem… Osoba do pomocy w kuchni Poszukujemy osoby, która wesprze nas prostymi ale ważnymi czynnościami w kuchni. Praca w Staniszowie, w Restauracji Szczyt Smaku (hotel Termy Kark…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka