Koncert jubileuszowy poprowadził ks. Sebastian Kozieł, na co dzień proboszcz parafii kościoła Zbawiciela. Na wstępie przedstawiono bardzo bogatą biografię artystyczną Karola Hilli, laureata II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumi, absolwenta Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Romana Peruckiego, który także ukończył z wyróżnieniem Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, a w 2020 uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych i jest adiunktem w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Swój recital organowy Karol Hilla otworzył jednym z kluczowych utworów w historii muzyki, który ukazuje geniusz kompozytorski Jana Sebastiana Bacha, czyli Preludium i Fuga c–moll BWV 546. Jako druga wybrzmiała kompozycja Felixa Mendelssohna–Bartholdy – Andante con variationi D–dur.
Dalszy program obejmował kompozycje duńskiego kompozytora, dyrygenta i organisty Johanna Petera Emiliusa Hartmanna – Fantaise f–moll, op. 20, dwa utwory z cyklu Improwizacji na organy op. 36 – Capriccio fis, op. 36 i Chant triste autorstwa jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej muzyki organowej nurtu romantycznego Mieczysława Surzyńskiego oraz kompozycje Sigfrida Karga–Elerta – Choral–Improvisation, op.65 – „Nach einer Prüfung kurzer Tage” op. 65/30 i „Dir, dir, Jehova, will ich singen” op. 65.
Koncert zakończył się twórczością pochodzącego z Liechtensteinu kompozytora i organisty specjalizującego się w utworach religijnych, Josefa Rheinbergera – III part. (Allegro. Maestoso) z V Sonaty organowej, op. 111.
Karol Hilla koncertował w wielu miastach Polski i Czechach, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemczech czy Portugalii. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji muzyki organowej, prowadzonych przez takich pedagogów jak Susanne Landale, Jon Laukvik, Marek Toporowski czy Harald Vogel.
Współpracował jako solista i muzyk orkiestry z Polską Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku, Zespołem „Camerata Nova” ze Szczecina oraz Zespołem Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis”. Współpracował jako solista i muzyk orkiestry z Filharmonią Bałtycką i Orkiestrą Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku, a w 2002 zakwalifikował się do udziału w Międzynarodowym Konkursie Organowym „Grand Prix de Chartres”.
Karol Hilla (ur. 29 maja 1978 w Gdyni) ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni w klasie fortepianu, Samorządową Szkołę Muzyczną II stopnia w Gdyni w klasie organów oraz studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego.