reklamy
Reklama
Środa, 10 czerwca
11°C Jelenia Góra
reklamy

Osipika poturbował TIR

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Bolesław Osipik, który wrócił z rowerowej podróży do czterech Jelenich Gór, omal nie stracił życia, kiedy na drodze uderzył go kolos z przyczepą. Cudem nic poważnego mu się nie stało. Bardzo boli go ręka, ale samodzielnie popedałował do domu. Wyprawa trwała 21 dni. Osipik przejechał prawie 2 tysiące kilometrów.

Do Jeleniej Góry z trzech innych Jelenich Gór w Polsce wrócił Bolesław Osipik. Wycieczka cyklisty niemal nie zakończyła się tragedią, po tym jak 12 sierpnia jeleniogórskiego ambasadora rowerowego uderzył pas podtrzymujący ładunek tira.

- Zostałem uderzony w rękę pasem zabezpieczającym ładunek na tirze, który prawdopodobnie zerwał się podczas jazdy – mówi Bolesław Osipik. Pas zniszczył również doszczętnie lusterko w rowerze. Na drodze nie było tam ani pobocza, ani pasa awaryjnego, nie miałem nawet gdzie uciec przed pędzącymi ciężarówkami. Przez długi czas nie mogłem prowadzić roweru, ale później ból minął. To nie pierwsze bolesne starcie pana Bolesława. Podczas jednej z minionych wypraw także został poszkodowany podczas kolizji drogowej i musiał do domu wrócić pociągiem.

W swoją 21-dniową wycieczkę połączoną z promocją naszego miasta, cyklista wyruszł z dolnośląskiej Jeleniej Góry dziewiątego sierpnia. Przejechłi m.in. przez Bolków, Świebodzice, Świdnicę, Brzeg, Opole, Częstochowę, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Białystok, Augustów, Suwałki, Ełk, Tucholę, Bydgoszcz i Wrocław.

Odwiedził Jelenie Góry w województwach świętokrzyskim, podlaskim, warmińsko- mazurskim i kujawsko-pomorskim. W sumie pokonał 1808 kilometrów i zebrał 125 pieczątek i wizytówek, co zostało umieszczone w dzienniku podróży Bolesława Osipika.

W nadchodzący piątek w Klubie Nauczyciela przy ul. Bankowej, o godz. 16 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Na rowerach do miasta partnerskiego Bautzen”. Zdjęcia powstały w maju podczas wiosennej eskapady Osipika z kolegami do Budziszyna.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Elektryk / Elektromechanik „Rauschert” Sp.z o.o. Sp.k. z siedzibą w Mysłakowicach jest firmą z kapitałem niemieckim o długoletniej tradycji w produkcji ceramiki technicznej. Pr… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka