To ekspozycja o drugim, co do wielkości, i najstarszym przedsiębiorstwie galanterii drewnianej, pamiątek turystycznych i stolarstwa artystycznego działającego w Jagniątkowie od 1855 roku i powstałym później a znanym na terenie Śląska i Niemiec wydawnictwie litografii artystycznej Oskara Adama Keila z Jagniątkowa.
- Obie części firmy Oskara Adama Keila były związane z karkonoską tradycją snycerstwa i miejscowego rzemiosła. W zakładzie litograficznym powstawały piękne secesyjne pocztówki, druki firmowe i reklamowe, foldery turystyczne oraz reklamy firm, pensjonatów, schronisk i hoteli – opowiada Aneta Sikora–Firszt, kierowniczka Działu Oświatowego. – Ta wystawa to gratka dla kolekcjonerów, jak i przeciętnego zwiedzającego - dodaje.
Na wystawie zostanie zaprezentowana historia firm Oskara Adama Keila i miejsc z nim związanych. Będzie można zobaczyć kilkaset pocztówek i pojedyncze, rzadkie druki z jego drukarni litograficznej, tradycyjne wyroby galanterii drewnianej oraz pamiątki, jakie powstawały w Karkonoszach i jego zakładzie, a także nieliczne meble i płyty litograficzne.