Czwartek, 11 czerwca
14°C Jelenia Góra
reklamy

Paka Buziaka już pełnoletnia! [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: WK 2 min czytania

Od 18 lat w Młodzieżowym Domu Kultury działa zespół „Paka Buziaka” pod opieką artystyczną Wiesława Kowalewskiego. To dobry moment na podsumowanie działalności zespołu i podejrzenie planów na kolejny rok.

Paka Buziaka działa w składzie wokalnym oraz instrumentalnym: Janina Bogdan (skrzypce), Joanna Kowalewska (klarnet), Emilia Kowalewska (obój), Natalia Kowzan (gitara) i Dagmara Witkowska (bas).

Ich ostatnie sukcesy na licznych festiwalach o zasięgu międzynarodowym to najlepsze przykłady wejścia w „dojrzałość artystyczną”. Jury Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych ”Folkowe Inspiracje” w Łodzi wręczyło zespołowi prestiżową nagrodę festiwalu „Brązową Łódkę”. Trzecie miejsce było dla zespołu inspiracją do dalszych festiwalowych poszukiwań. Na Międzynarodowym Festiwalu „Piosenki Naszych Sąsiadów” Paka Buziaka zdobyła II miejsce i odebrała „Srebrną Pompę”.

Największym jednak sukcesem było zdobycie I miejsca (i nagrody finansowej) na Międzynarodowym Przeglądzie „Folklor Świata”. Wcześniej były też nagrody na festiwalach ogólnopolskich: I miejsce i nagroda specjalna na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie, Grand Prix na festiwalu Piosenki Patriotycznej w Żarowie, Grand Prix Festiwalu Piosenki „Przebój z jajem” w Świdnicy, dwukrotna I nagroda na ogólnopolskim festiwalu „Eko- Song” w Legnicy, Grand Prix Przeglądu Piosenki Turystycznej w Świdnicy, I miejsce i nagroda publiczności na XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej „Złoty Dreptak” w Zduńskiej Woli, Grand Prix Spotkań z Piosenką Lwowską i Kresowej w Jeleniej Górze. Ogromnym wyróżnieniem dla zespołu było zaproszenie prezydenta Federacji Kresowian do występu z własnym koncertem „Paki Buziaka ” do Auli Papieskiej na Jasnej Górze, gdzie wręczono zespołowi dyplom uznania.

Zespół występował w wielu miastach Polski - od Gdańska po wspomnianą Częstochowę. Miał też zaszczyt wystąpić w Domu Polonii Wiedeńskiej w Austrii oraz w Kościele Gwardyjskim w Wiedniu. Wystąpił też w telewizji regionalnej w Tarnopolu na Ukrainie oraz na koncercie dla tarnopolan. Zespół miło wspomina też występy w Norymberdze, zwłaszcza w słynnym Krakauer Haus.

W tym roku szkolnym Paka Buziaka ma bardzo ambitny plan będący podsumowaniem współpracy z kompozytorką Katarzyna Gaertner. Będzie to nagranie płyty z piosenkami Paki Buziaka, z oryginalnymi aranżacjami K. Gaertner i opracowaniem wokalnym Wiesława Kowalewskiego.

Warto też dodać, że Paka Buziaka od początku istnienia promuje nie tylko swoją placówkę - MDK, ale i Jelenią Górę.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Firma Dekarska DACHY Firma z wieloletnim doświadczeniem wykona wszelkiego rodzaju usługi dekarskie Dachówka blachodachówka Gont Papa Rynny Obróbki - drobne naprawy … Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni do produkcji Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni ślusarza-spawacza lub osobę do przyuczenia na spawacza. Oferujemy stabilne zatrudnienie ( 4850-5100 … Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka