reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
12°C Jelenia Góra
reklamy

Pijani by zmarli w nocy

Audio

Czytaj na głos

Autor: Policja Jelenia Góra 2 min czytania

Policjanci uratowali życie bezdomnej kobiecie i mężczyźnie, którzy w Karpaczu i Jeleniej Górze leżeli pijani na mrozie. Temperatura była ujemna, a 49-latka i 65-latek nie byli w stanie samodzielnie się poruszać. Kobieta i mężczyzna z uwagi na zagrożenie życia zostali umieszczeni w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Choć mrozów dużych w nocy już nie ma, to temperatury utrzymują się w okolicy 0. Po wielu godzinach przebywania w takie temperaturze organizm mocno się wychładza, co staje się niebezpieczne.

Spadki temperatur, zwłaszcza w nocy stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób w kryzysie bezdomności, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Jeleniogórscy policjanci realizują działania, których celem jest pomoc takim osobom.

Pijana leżała na stacji paliw

4 grudnia 2023 roku, około godziny 20.00 policjanci z Karpacza pojechali do Podgórzyna, gdzie na stacji paliw leżała na mrozie kobieta. Natychmiast ruszyli, aby udzielić jej pomocy. Okazało się, że jest to znana im 49-letnia kobieta bez stałego miejsca zamieszkania. Znajdowała się w stanie upojenia alkoholowego i nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Temperatura była ujemna, i w związku z zagrożeniem jej życia została ona umieszczona w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Pijany na Wolności

Tego samego dnia, około godziny 23.20 funkcjonariusze interweniowali wobec 65-letniego mężczyzny leżącego na chodniku na ulicy Wolności w Jeleniej Górze. Znajdował się on również w stanie upojenia alkoholowego i nie mógł ustać na nogach. W związku z panującymi mrozami i zagrożeniem życia mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, często nietrzeźwe, które wieczorem i w nocy przebywają w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Osoby w kryzysie bezdomności mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 rano w Ogrzewalni przy ul. Wolności 180 w Jeleniej Górze.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Elektryk / Elektromechanik „Rauschert” Sp.z o.o. Sp.k. z siedzibą w Mysłakowicach jest firmą z kapitałem niemieckim o długoletniej tradycji w produkcji ceramiki technicznej. Pr… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka