reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
14°C Jelenia Góra
reklamy

Poznaliśmy mistrzów Licealiady piłki ręcznej

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

W hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze rozstrzygnięto finał strefy w piłce ręcznej na poziomie Licealiady. Reprezentanci gospodarzy (ZSO Nr 1) rozegrali dwa bardzo zacięte mecze, ale ich efektem były brązowe medale. W wielkim finale zmierzy się ekipy z Lwówka Śląskiego i Zgorzelca.

Awans do turnieju finałowego obejmującego teren byłego województwa jeleniogórskiego, uzyskały zespoły z Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry i Zgorzelca. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się ekipy jeleniogórskiego Żeroma i LO ze Zgorzelca. Po zaciętym spotkaniu rozgrywanym 2x20 minut padł remis 13:13, a o przepustce do wielkiego finału decydowały rzuty karne. W tym elemencie handballowego rzemiosła lepsi byli goście zwyciężając 3:2.

W drugim meczu półfinałowym ZSZiO Kamienna Góra zmierzył się z ZSZiO Lwówek Śląski - spotkanie zakończyło się rezultatem 10:15, więc poznaliśmy ekipy, które powalczą o konkretne medale. W boju o trzecie miejsce ponownie jeleniogórzanie do końca musieli walczyć o końcowy sukces, choć przez długi czas musieli gonić wynik, ale w drugiej połowie przejęli inicjatywę i utrzymali prowadzenie do ostatniej syreny (wynik 17:16).

W meczu o mistrzostwo strefy i przepustkę do fazy wojewódzkiej zdecydowanie lepsi byli szczypiorniści ZSZiO Lwówek Śląski, którzy pokonali licealistów ze Zgorzelca 20:14.

Klasyfikacja końcowa: 1. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Lwówek Śląskirn2. Liceum Ogólnokształcące Zgorzelecrn3. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 Jelenia Górarn4. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących Kamienna Góra.

Zwycięzcy wystąpili w składzie: Grzegorz Czepiel, Marcin Dziuba, Patryk Garbiec, Igor Gołębiowski, Marcel Grześków, Jakub Jarosz, Jakub Kaszuba, Kacper Kobak, Kamil Ławrynowicz, Filip Maciejewski, Adrian Puchalski.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni do produkcji Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni ślusarza-spawacza lub osobę do przyuczenia na spawacza. Oferujemy stabilne zatrudnienie ( 4850-5100 … Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka