Sobota, 13 czerwca
19°C Jelenia Góra
reklamy

Przedszkolaki kolędują

Audio

Czytaj na głos

Autor: Violetta Pyrzanowska 2 min czytania

Już po raz siedemnasty Miejskie Przedszkole nr 4 w Jeleniej Górze było organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie wzięły udział dzieci z ośmiu jeleniogórskich miejskich przedszkoli. Przedszkolaki przedstawiły bardzo różnorodny repertuar związany ze świętami Bożego Narodzenia. Na scenie śpiewały popularne

reklamy

W tym roku zaprezentowały się dzieci w różnym wieku - od najmłodszych 3-latków, po najstarsze dzieci 6-latki z „zerówek”.

Pierwsze "Pszczółki" i "Muchomorki"

Jako pierwsi wystąpili gospodarze – grupa „Pszczółek” i „Muchomorków” przygotowane przez panie: Malwinę Szymulę, Marzennę Koselnik oraz Marię Kaczanowską. Dzieci zaprezentowały kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz taniec do utworu „Mario czy Ty wiesz”

Po nich na scenie pojawili się mali artyści z Miejskiego Przedszkola nr 2. Grupa „Smerfy” pod kierunkiem Wioletty Wojciechowskiej i Ewy Romańczyk zaprezentowały taniec do utworu „Hallelujah”.

"Kociaki" i "Motylki"

Grupa „Kociaki Bystrzaki” z Miejskiego Przedszkola nr 11 Krasnala Hałabały przygotowane przez panie Iwonę Pasek i Mariolę Kołcun zaprezentowały pastorałki „Jezuskowi” i „Idą Pasterze do Betlejem”. Pastorałkę „Skrzypi wóz” wyśpiewały „Tęczowe Nutki„ – czterolatki z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okrąglaczek” przygotowane przez panią Agatę Mazur.

„Motylki” z Miejskiego Przedszkola nr 13 przygotowane przez Emilię Sztukowską i Barbarę Łozowska zaśpiewały dwie pastorałki „Zostań Jezu mym braciszkiem” i „Był pastuszek bosy”. Taniec do utworu „Alleluja” oraz wiązankę kolęd i pastorałek zaprezentowały Tygryski z Miejskiego Przedszkola nr 10. Grupę przygotowała pani Anna Suszczewska.

„Motylki” z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 na przedszkolnej scenie wystąpiły z kolędą „Cicha noc” oraz pastorałką „Śpiewaj razem z nami”. Grupę przygotowały nauczycielki Edyta Kowalczyk i Katarzyna Ćwiertnia.

Maluchy zaskakują

Jako ostatnia na scenie wystąpiła grupa 7 – to pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 19 „Kubusia Puchatka”. Dzieci pod kierunkiem Marii Kobus i Małgorzaty Byszkowskiej zaprezentowały dwa utwory „Zaśpiewajmy Jezusowi” i „Jest taki dzień”.

Z niezwykłym ciepłem i energią uroczystość poprowadziła Wioletta Hejnosz, która nie szczędziła pochwał małym artystom. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyła organizatorka imprezy - dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 Violetta Pyrzanowska.

  • Bardzo nas cieszy, że mimo siedemnastej już edycji, dzieci które przyjeżdżają na nasz Przegląd wciąż zaskakują nowymi, zupełnie nieznanymi utworami lub ciekawymi aranżacjami popularnych kolęd i pastorałek – mówiła organizatorka Violetta Pyrzanowska.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Mieszkanie biuro-Plac Wyszyńskiego Do wynajęcia mieszkanie ( w systemie okazjonalnym)przy PL.Wyszynskiego ,70 m ,II piętro,3 pokoje,winda,możliwość wynajęcia miejsca garażowego w parki… Programista/Programistka Dołącz do WINS i twórz z nami oprogramowanie SaaS, które realnie zmienia sposób pracy tysięcy przedsiębiorców i biur rachunkowych w Polsce. To w pełn… Tester/Testerka oprogramowania Pasjonują Cię nowe technologie i chcesz realnie wpływać na jakość wewnętrznych produktów? Zapraszamy do naszego zespołu! Oferujemy wysokie zarobki o… Doradca / Doradczyni ds. sprzedaży samochodów Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze zatrudni pracowników do działu sprzedaży samochodów. Twój zakres obowiązk… Kosmetyczka/Kosmetolog Do naszego nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się salonu kosmetycznego poszukujemy osoby z pasją do pielęgnacji skóry, estetyki oraz pracy z kl… Firma Dekarska DACHY Firma z wieloletnim doświadczeniem wykona wszelkiego rodzaju usługi dekarskie Dachówka blachodachówka Gont Papa Rynny Obróbki - drobne naprawy … Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka