Budynek wzniesiono w 1938 roku jako salon samochodowy o powierzchni 340 metrów kwadratowych a inwestorem była firma “A.&O. Radam”. - Przy oknie wystawowym znajdował się obrotowy podest dla auta eksponatu – przypomina Ivo Łaborewicz, kierownik jeleniogórskiego oddziału Archiwum Państwowego. Wnętrze było doświetlone przeszklonym sufitem.
Lata świetności obiekt ten ma już jednak dawno za sobą i mało kto zna jego historię. Na początku lat 90. XX wieku powstał tu sklep meblowy, a Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dołożył się do budowy podjazdu dla poruszających się na wózkach klientów, o czym do dziś informuje stosowna tabliczka. Placówkę jednak zamknięto, a całość niszczeje. Niekorzystny wizerunek pogłębia chodnik, a raczej to, co kiedyś nim było.
Postępująca degradacja części ulicy 1 Maja prowadzącej do dworca kolejowego świadczy o upadku tego zakątka miasta. Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze nie tak dawno temu, kiedy ruch pociągów był większy, tętniło tu miejskie życie. Czy uda się dokonać “rewitalizacji”?