
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.
Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.
Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.
Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.
KUP SUBSKRYPCJĘ
Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.
Zobacz jak odblokować
To był projekt naszego autorstwa, który złożyliśmy w czwartek do biura Rady Miejskiej. W piątek spotkałem się z prezydentem i przewodniczącym Rady i ustaliliśmy, że może to być projekt całej Rady - powiedział na wstępie Hubert Papaj odnosząc się do projektu dotyczącego pomocy dla przedsiębiorców - głównie gastronomii.
Rata z końca marca odroczona na jesień nie rozwiązuje naszym zdaniem trudnej sytuacji przedsiębiorców w dobie pandemii. Kumulacja opłat w późniejszym terminie może być gwoździem do trumny przedsiębiorców - mówił H. Papaj, który zapewnia, że samorząd mógłby się zwrócić do rządu o zwrot znacznej części umorzonego podatku od nieruchomości.
Naiwnie liczyliśmy, że prezydent i jego służby spotkają się z radnymi i przedyskutują założenia, postarają się, żeby ta stawka była niższa. Niestety tak nie było, a projekt uchwały dostaliśmy po zwołaniu sesji - mówił H. Papaj, który wspominał, że podczas posiedzenia komisji Rady Miejskiej zamiast merytorycznych odpowiedzi, pojawiały się wycieczki personalne i zakrzykiwanie.
Około 17 tysięcy mieszkańców nie płaci za śmieci, a całe opłaty są przerzucane na 64 tysiące osób, które płacą. W odpowiedzi na moją interpelację dowiedzieliśmy się, że w 2019 roku przeprowadzono 74 kontrole, a w 2020 roku - 56 kontroli - mówił radny Papaj, który po przyjęciu uchwały zwróci się ponownie do wojewody o dokładne przeanalizowanie aktu prawa miejscowego.