Po dyskusji rajcy wskazali na ulicę Dolnośląską jako najlepsze miejsce do budowy aquarparku.
Zainteresowanie jego budową wykazują dwaj inwestorzy. Jeden jest gotów wyłożyć 400 milionów złotych, w tym 100 milionów na budowę basenów, resztę – na pozostałą część kompleksu, w tym hotel.
Jednak wciąż nie wiadomo, kiedy aquapark powstanie. Do wyboru są dwie oferty. Czy inwestor zostanie wskazany jeszcze za tej kadencji racjów, tego nie wie nikt. – Ważne jest to, że już obowiązują przepisy o partnerstwie publiczno-prywatnym, a to powinno przyspieszyć przygotowania do budowy tego obiektu – usłyszeliśmy od jednego z radnych. Takie partnerstwo zakłada możliwość udziału miasta w inwestycji już po jej wykonaniu.
Dochodami z eksploatacji obiektu można by spłacać część należności firmie, która kompleks basenów termalnych wybuduje.
– Borówkowa, Malinowa, Poziomkowa i Kalinowa – te trakty wpiszą się w jeleniogórski plan miasta.
– Zostały wyodrębionione z ulicy Czarnoleskiej, gdzie był kłopot z numeracją poszczególnych posesji. Powstały też na zabudowanych polnych drogach – wyjaśnia radny Jerzy Łużniak.
Kłopotu z wypłatą pieniędzy za pracę w komisjach egzaminacyjnych nie będą raczej mieli nauczyciele ZSO nr 1 im. Żeromskiego. Środki z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotychczas wpływały na konto oddziału Kuratorium Dolnośląskiego w Jeleniej Górze. Radni zdecydowali, że szkoła może mieć tak zwane „subkonto”, na które bez pośrednictwa wpłyną złotówki dla egzaminatorów.