reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
11°C Jelenia Góra
reklamy

Rozkład jazdy do leczenia

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Pracownicy szpitala wojewódzkiego i pacjenci narzekają na fatalne skomunikowanie placówki przez Miejski Zakład Komunikacyjny.

– O ile w dni powszednie z przystanku Elsnera Szpital odjeżdża dość sporo siódemek, o tyle w weekendy a zwłaszcza w soboty jest ich zdecydowanie za mało – mówi jedna z pielęgniarek dojeżdżająca na Zabobrze z Cieplic.

Dla szpitala sobota i niedziela to normalne dni funkcjonowania. To także dni, w których rodziny częściej niż zwykle odwiedzają pacjentów. Przez placówkę przewijają się setki, jak nie więcej, osób. – To jeden z największych pracodawców. MZK powinien wziąć sobie to do serca przy układaniu rozkładów jazdy – dodaje nasza rozmówczyni.

– MZK uruchamia dodatkowe linie dla załóg nowo powstających zakładów pracy poza granicami Jeleniej Góry, a zapomina o szpitalnym personelu, wielu pacjentach i ich gościach – wtrąca cieplicka pielęgniarka. W jej sytuacji jest wiele sióstr, które po przeniesieniu placówki z Cieplic na osiedle Zabobrze, nie zmieniły miejsca zamieszkania. W soboty i w niedziele na dojazd z domu do pracy i z powrotem tracą ponad dwie godziny.

Potwierdzają to rodziny pacjentów i oni sami. – Nie wszyscy mają samochody. Nie stać mnie, aby ciągle brać taksówkę. A dojazd do szpitala autobusem komunikacji miejskiej to gehenna. W dni powszednie tłok, w soboty i w niedziele także i do tego dodatkowe czekanie – podkreśla Aneta Kozłowska, która odwiedza leżącego w szpitalu brata. – Najgorszy jest brak skomunikowania z innymi autobusami. – Mieszkam na osiedlu Czarne. Jak złapię „siódemkę” sprzed szpitala i zanim dojadę do Małej Poczty, ucieka mi „jedynka”, której odjazd przecież można o pięć minut opóźnić – twierdzi pasażerka.

Miejski Zakład Komunikacyjny podkreśla, że jest otwarty na sugestie pasażerów związane z propozycjami korekt rozkładu jazdy. Przy ich układaniu bierze także pod uwagę własne badania tak zwanego ruchu pasażerów.
Być może coś się zmieni po zapowiadanych przez przewoźnika ulepszeniach w rozkładach jazdy, które mają obowiązywać od lata.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Elektryk / Elektromechanik „Rauschert” Sp.z o.o. Sp.k. z siedzibą w Mysłakowicach jest firmą z kapitałem niemieckim o długoletniej tradycji w produkcji ceramiki technicznej. Pr… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka