Poniedziałek, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 7408
Zalogowanych: 60
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lwówek Śląski: Spadł z dachu

Wtorek, 16 stycznia 2024, 13:36
Autor: sierż. szt. Olga Łukaszewicz/Policja Lwówek Śląski
Lwówek Śląski: Spadł z dachu
Chciał się schować przed policją i... spadł z dachu. Na górze było ślisko i uciekinier nie dał rady. Spadł z wysokości 3 piętra i z licznymi złamaniami trafił do szpitala.

13 stycznia 2024 roku, w godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wtargnął do jednego z mieszkań w miejscowości Mirsk, gdzie zaatakował znajdującą się tam młodą kobietę. Szarpiąc ją za włosy i ubrania, a także grożąc nożem trzymanym w ręce, zabrał jej pieniądze oraz telefon komórkowy, po czym uciekł.

Niebezpieczny poszukiwany

Policjanci niezwłocznie przystąpili do sprawdzenia terenu oraz miejsc, w których może przebywać wskazany mężczyzna. Znając jego tożsamość mundurowi wiedzieli, że mają do czynienia z groźnym przestępcą, który w przeszłości był wielokrotnie karany. Ponadto jest on poszukiwany celem odbycia kary 5 lat pozbawienia wolności w związku z uszkodzeniem ciała innej osoby. Decyzją kierownictwa lwóweckiej komendy do działań polegających na zatrzymaniu sprawcy rozboju zostały skierowane kolejne policyjne patrole.

Ślady na gzymsie

Funkcjonariusze udali się do Gryfowa Śląskiego, aby sprawdzić miejsce zamieszkania 41-letniego mężczyzny. W mieszkaniu nikogo nie zastano. Natomiast uwagę mundurowych przykuło otwarte na oścież okno i ślady obuwia na gzymsie, które wskazywały, iż próbował wejść na dach, by się tam ukryć.

Z uwagi na zimowe warunki i oblodzenie infrastruktury budynku 41-latek spadł z wysokości 3 piętra, doznając licznych złamań. Policjanci udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy i zabezpieczyli, okrywając go kocem termicznym, do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Wszystkie czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

9
24%
Cieszy
19
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
8%
Złości
6
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jakie filmy najbardziej lubisz oglądać?

Oddanych
głosów
912
Filmy akcji
16%
Obyczajowe
10%
Komedie
15%
Horrory
8%
Dokumentalne
10%
Opery mydlane
2%
Hity kinowe sprzed lat
6%
Wojenne
6%
Westerny
4%
Znane polskie
6%
Inne
9%
Nie oglądam wcale filmów
9%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Czy Trump przehandluje Ukrainę?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Piłka nożna
W starciu dwóch Orłów lepszy ten niebieski
 
Koszykówka
"Jestem dumny, drużyna zostawiła kawał zdrowia"
 
Aktualności
Pobiegali pod Karkonoszami
 
Kultura
Jarmark w Cieplicach – niedzielne atrakcje
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group