Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4900
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Cieplice: Srebrna Mapa Samorozwoju dla seniorów

Czwartek, 15 czerwca 2023, 7:04
Aktualizacja: 13:29
Autor: RB
Jelenia Góra/Cieplice: Srebrna Mapa Samorozwoju dla seniorów
Fot. RB
www.jelonka.com - Wykryto blokadę reklam
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.


Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.

Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.

Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.

KUP SUBSKRYPCJĘ

Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.

Zobacz jak odblokować
Młodzi Duchem seniorzy w środowe popołudnie (14 czerwca) uczestniczyli w warsztatach samorozwoju zorganizowanych w cieplickiej Przystani Twórczej wspólnie z Fundacją Centrum Edukacji Gerontologicznej ze Świebodzic. Zajęcia prowadziła Olga Oskierko - psychogerentolog.

Było to pierwsze z przewidzianych trzech spotkań, realizowane w ramach projektu „SMS - Srebrna Mapa Samorozwoju”. Celem przewodnim jest poprawa stanu psychicznego seniorów. Całość warsztatów, zainspirowana osią czasu, obejmuje zajęcia dotyczące przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Podczas pierwszego spotkania zatytułowanego „Ja i moja biografia” realizowano temat przeszłości. Były ćwiczenia, dyskusje i dużo też dobrej zabawy. Prowadząca przygotowała wiele ciekawych zadań dla uczestników, zwracając przy tym uwagę, by były one dostosowane do poziomu zaawansowania, zainteresowań i możliwości uczestników. Każde proponowane ćwiczenie przywoływało wspomnienia, nieraz głęboko ukryte, zapomniane, koncentrując się na tych pozytywnych i budujących. Tak jak zakładał projekt była to prawdziwa wyprawa w przeszłość w „poszukiwaniu skarbów”.

Udział w projekcie to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy o sobie, wymiany doświadczeń i poglądów, nawiązania nowych znajomości i przyjaźni, a także do aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Psychogerontolog to specjalista, który pomaga osobom starszym i ich opiekunom w radzeniu sobie ze zmianami związanymi z wiekiem, utrzymaniem zdrowia i samodzielności oraz poprawie jakości życia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy masz w domu psa lub kota? A może inne zwierzę?

Oddanych
głosów
348
Mam psa
37%
Mam kota
27%
Mam 2 psy
6%
Mam 2 koty
10%
Mam inne zwierzątko w domu (rybki w akwarium liczą się jako jedno)
9%
Mam więcej niż 3 zwierzątka w domu
11%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Natrafiono na ślad świadomości w mózgu?
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Aktualności
Refleks kierowcy uratował życie innego
 
Aktualności
Śmierć na Spółdzielczej
 
112
Poranny gość na drodze – uważajmy na dzikie zwierzęta!
 
Aktualności
Cyrk w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group