reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
12°C Jelenia Góra
reklamy

Starostwo gościło rodziny z Bambergu

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

W miniony weekend powiat karkonoski gościł blisko stu przyjaciół z Niemiec. Był to czas wspólnej muzyki, rozmów i górskich wędrówek. Do regionu przyjechała pięćdziesięcioosobowa grupa rodzin z dziećmi z partnerskiego Powiatu Bamberg, która przez cztery dni poznawała uroki Karkonoszy – zwiedzała najważniejsze atrakcje i

Równocześnie w okolicy gościł niemiecki zespół ludowy Mühlendorfer Blasmusik, od lat współpracujący z Zespołem Ludowym „Karkonosze”, z gminy Mysłakowice. Owocem tej przyjaźni był wspólny występ obu grup w Western City w Ściegnach, gdzie odbyło się także oficjalne powitanie gości z Niemiec.

W wydarzeniu brali udział liczni przedstawiciele władz i samorządowcy – wśród nich Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Mirosław Górecki, wicestarosta Powiatu Karkonoskiego, Johann Kalb, starosta Powiatu Bamberg, oraz Thilo Wagner, burmistrz Gminy Stegaurach. Obecni byli także radni powiatowi z powiatu Bamberg.

Muzyczna współpraca miała swoją kontynuację podczas wyjątkowego koncertu w Stodole Artystycznej w Bukowcu. Publiczność wspólnie z artystami cieszyła się muzyką, tradycją i serdeczną atmosferą. W koncercie uczestniczyli również Grzegorz Rybarczyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Karkonoskiego, oraz Michał Orman, wójt Gminy Mysłakowice.

Całe spotkanie przebiegało w duchu przyjaźni i współpracy, potwierdzając, że więzi między Powiatem Karkonoskim a Powiatem Bamberg z każdym rokiem stają się coraz silniejsze.

To był czas pełen uśmiechu, rozmów, wymiany doświadczeń i wspólnej radości – relacjonuje starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Cieszymy się, że rodziny z naszego partnerskiego Powiatu Bamberg wybrały właśnie nasz region na swój wyjazd – to dla nas nie tylko powód do dumy, ale także wyraźny znak, że partnerska współpraca między naszymi powiatami ma solidne podstawy i realną wartość.

Dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie i niezapomniane chwile. Do zobaczenia następnym razem! Wyrazy uznania kierujemy do Zespołu „Karkonosze” za wspaniałą opiekę nad muzykami z Mühlendorfer Blasmusik oraz za organizację koncertu w Bukowcu. Dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie i nieoceniony wkład w rozwój partnerskiej współpracy

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka