reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
11°C Jelenia Góra
reklamy

„Stłuczkobusem” do pracy i szkoły

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Kolizje drogowe z udziałem autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego to niemal codzienność. Nieuwaga kierowców, złe warunki na drogach, pech: to wszystko sprawia, że pasażerowie bywają narażeni na spore niebezpieczeństwo.

W Łomnicy kierowca MZK zaliczył popołudniową stłuczkę z samochodem ciężarowym. Wczoraj rano inny kierowca podmiejskiego autobusu przerysował osobowe auto na ulicy Wrocławskiej. Na szczęście ani kierowcom, ani pasażerom nic się nie stało.

Jak mówi dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze takie zdarzenia drogowe to niemal codzienność. - Czasami działa prawo serii i wówczas w ciągu kilku dni pojawia się cały ciąg kolizji, innym razem przez trzy tygodnie nie ma ani jednej – zauważa Marek Woźniak.

W ostatnich dwóch kolizjach na szczęście pasażerowie, ani kierowcy nie odnieśli żadnych obrażeń. Podczas stłuczki w Łomnicy, do której doszło na moście przy ulicy Świerczewskiego, kierowca MZK i samochodu ciężarowego marki Liaz stuknęły się lusterkami. Kilka sekund później otworzyły się drzwi ciężarówki, które wbiły się w drzwi autobusu.

Na szczęście w pobliżu uszkodzonej części pojazdu nie stali pasażerowie. Na miejsce wezwano policję. - Kierowca autobusu został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi – mówi nadkom. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.

Wczoraj rano tuż po godzinie 9 na ulicy Wrocławskiej przy wyjeździe z Komarna kierowca autobusu przerysował samochód osobowy. Poza otarciami pojazdów nikomu nic się nie stało. Kierowca miejskiego autobusu nieuwagę przepłacił jednak mandatem i punktami karnymi.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Elektryk / Elektromechanik „Rauschert” Sp.z o.o. Sp.k. z siedzibą w Mysłakowicach jest firmą z kapitałem niemieckim o długoletniej tradycji w produkcji ceramiki technicznej. Pr… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka