Wybudowany przy placu Napoleona 9 w latach 1931-1933 gmach miał 16 pięter. Poza siedzibą angielskiego Towarzystwa Ubezpieczeń „Prudential” mieściły się tam również biura innych firm oraz prywatne apartamenty. Największe z nich miały po 240 metrów kwadratowych. Czynsz wynosił astronomiczne 800 zł miesięcznie, ale chętnych najemców nie brakowało. Wśród polskich arystokratów m.in. spadkobiercy Sängera, barona Ikier - Dunikowskiego i hrabiego Jerzego Łubieńskiego znalazł się także śląski hrabia Aleksander von Hochberg, baron na Książu (1905-1984).
Syn księcia pszczyńskiego Jana Henryka XV i księżnej Daisy już od wczesnych lat dwudziestych posiadał obywatelstwo polskie, a od 1936 zamieszkiwał na stałe w Pszczynie. Podobnie jak rodzice, deklarował sympatię do Polaków i przed wojną regularnie bywał w Warszawie. W „Prudentialu” zajmował największe, sześciopokojowe pied a terre, w którym urządzał podobno huczne przyjęcia. W trakcie wojny budynek „Prudentiala” został poważnie uszkodzony, ale stalowa konstrukcja nie uległa zniszczeniu, więc udało się go odbudować. Obecnie mieści się w nim hotel.
Dzień przed wybuchem II wojny światowej hrabia Aleksander opuścił Pszczynę i przez Warszawę dotarł do Francji. Tam trafił do generała Sikorskiego i wstąpił do polskiego wojska (2 Korpusu Polskiego). Jako Aleksander Pszczyński służył w sztabie jako tłumacz i brał udział w walkach na Bliskim Wschodzie i we Włoszech, m.in. pod Monte Cassino, dosłużył się stopnia podporucznika wojska polskiego. Przez pewien czas był w osobistej ochronie gen. Władysława Sikorskiego. Zmarł 22 lutego 1984 roku.
Był tytularnym księciem pszczyńskim przez niecałe 4 tygodnie po śmierci brata Jana Henryka XVII zmarłego również w 1984 roku. Następcą Aleksandra został jego bratanek, Bolko Hochberg von Pless (ur. 1936). Zamieszkały w Monachium, obecny książę von Pless, nosi piastowskie imię Bolko, nadawane w rodzinie Hochbergów na cześć budowniczego zamku Książ, księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I Surowego (zm. 1305). Hochbergowie byli posiadaczami zamku Książ w latach 1509-1943.