Szklarska Poręba: Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
Aktualizacja: 19:44
Autor: MT, FT
Paweł Popłoński ma 46 lat i wyższe wykształcenie. Startował z komitetu wyborczego "Lepsza Szklarska Poręba", który uzyskał aż 8 mandatów w 15-osobowej radzie miejskiej. W I turze wyborów P. Popłoński uzyskał poparcie 812 osób co przekłada się na 35 %.
Janusz Lichocki ma 47 lat i wyższe wykształcenie. Startował z komitetu "Przyszłość w naszych rękach", który uzyskał 2 mandaty w radzie miejskie. W I turze wyborów J. Lichocki uzyskał poparcie 488 osób co przekłada się na 21 %.
Paweł Popłoński:
- W gminie sporo rzeczy jest do zrobienia, natomiast chcielibyśmy poświęcić sporo czasu na pozyskiwanie środków. Tutaj fundusze z KPO za chwileczkę zostaną uruchomione. Trzeba przygotować, zastanowić się jakie inwestycje. W pierwszej kolejności w gminie realizować i sięgać po te środki tak jak teraz. Myślę, że gmina, mam nadzieję, że być może się postarała i sięgnęła po te środki, ale Dolnośląskie Fundusze Europejskie uruchomiły rozdanie bodajże do 15 tego miesiąca będzie można sięgać po środki dotyczące rewitalizacji bądź remontów tras rowerowych. Takie potrzeby u nas w gminie występują, bo single tracki, którymi Szklarska Poręba ostatnimi czasy szczyciła się wymagają już rewitalizacji. Kolejną rzeczą to widać. Każdy kto przyjeżdża do Szklarskiej Poręby przez ostatni rok czasu jest to remont ulicy 1 Maja, która jest realizowana przez powiat. Należy wesprzeć powiat i zrobić wszystko, aby jak najszybciej udrożnić Szklarską Porębę i przywrócić blask centrum miasta. To żadna tajemnica jak większość gmin w regionie, ale w Szklarskiej Porębie, szczególnie gospodarka wodno kanalizacyjna, kuleje u nas bardzo. To, co wita turystów, którzy jadą drogą krajową numer 3 do Szklarskiej Poręby, dość istotnie wpływa na wizerunek naszego miasta. Także na pewno podejmiemy wszystkie działania, jakie są w naszej mocy, aby ten problem rozwiązać.
Janusz Lichocki:
- Ostatnie wybory pokazały, że zmiana władzy w Szklarskiej Porębie jest konieczna. Jednym z postulatów, który pojawiał się nie tylko w moim programie wyborczym mojego komitetu, ale też w innych komitetach wyborczych czy innych kandydatach na burmistrza, była konieczność poprawy komunikacji pomiędzy burmistrzem, radnymi a mieszkańcami. Pierwszym punktem, który chciałbym zrealizować z mojego programu wyborczego, jest zatrudnienie redaktora naczelnego, rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Szklarskiej Porębie. Drugą funkcję, którą chciałbym powierzyć, to funkcja zastępcy burmistrza Szklarskiej Poręby. Kolejnymi działaniami, których chciałbym się zająć, to, no oczywiście po przeprowadzeniu audytów i w urzędzie i i w naszych spółkach. Chciałbym sprawdzić wysokość zarobków naszych pracowników, ponieważ chciałbym aby urzędnicy, nasi pracownicy godnie zarabiali. Kolejnym elementem, który pilnie trzeba podjąć, w którym trzeba pilnie podjąć działania, jest konieczność rozwiązania sprawy oczyszczalni Karkonoskiego, Systemu Wodociągów i Kanalizacji. Tu potrzebne są szeroko zakrojone konsultacje. Trzeba usiąść do stołu, aby ten problem próbować rozwiązać. W chwili obecnej największym problemem w Szklarskiej Porębie jest nie do końca wydajna oczyszczalnia ścieków. I to trzeba zrobić w pierwszej kolejności, aby chronić środowisko, chronić rzekę Kamienną.