Sobota, 13 czerwca
17°C Jelenia Góra
reklamy

Szklarska Poręba straci „Wzrok”?

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 2 min czytania

Właściciele znanego Centrum Mikrochirurgii Oka „Wzrok” nie wykluczają, że wyniosą się z miasta pod Szrenicą. Kończy się umowa dzierżawy trzech budynków od szklarskoporębskiego magistratu, a firma nie zamierza jej przedłużać. Żąda jedynie zwrotu nakładów, jakie wniesiono w miejskie nieruchomości.

reklamy
reklamy

Spór dotyczy przede wszystkim jednego z budynków przy osiedlu Podgórze w Szklarskiej Porębie, który ma typowo hotelarski charakter. Władze miasta uważają, że nie można go w nieskończoność wynajmować po kosztach.

– Za podobny budynek właściciele pensjonatów płacą 7 tysięcy złotych, natomiast firma „Wzrok” płaci za dzierżawę 20 groszy za metr. Tak dalej być nie może – mówi Arkadiusz Wichniak, burmistrz Szklarskiej Poręby. – Mamy jednak nadzieję, że Centrum Mikrochirurgii Oka pozostanie w Szklarskiej Porębie. Jeżeli jednak właściciele zdecydują inaczej to pozostałe dwa budynki wynajmiemy innej firmie medycznej, bo są one przystosowane do tego typu działalności. Niewykluczone jest także to, że trzeci budynek zostanie wystawiony na sprzedaż, w związku z czym firma „Wzrok” będzie mogła go po prostu kupić.

Według rzeczoznawców Centrum Mikrochirurgii Oka, firma na wynajmowane budynki wydała 1.899.515 złotych, które chciałaby odzyskać od właściciela, czyli Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie. – Magistrat nie zaproponował nam żadnej oferty, w związku z czym umowa dzierżawy dobiega końca, chcemy więc odzyskać pieniądze, jakie wydaliśmy na miejskie nieruchomości. Nie wykluczamy, że przeniesiemy firmę do Karpacza lub Świeradowa Zdroju, ale na razie nie mamy żadnych konkretnych planów. Poza tym jesteśmy właścicielami budynku przy ulicy Górnej w Szklarskiej Porębie i być może tam przeniesiemy swoją działalność – powiedział Krzysztof Giertuga, pełnomocnik zarządu Centrum Mikrochirurgii Oka – „Wzrok”.

Konkretną odpowiedź dotyczącą zwrotu poniesionych nakładów firma od urzędu dostanie za dwa tygodnie – Jeżeli Centrum Mikrochirurgii Oka faktycznie wydało tę kwotę na nasze nieruchomości to zwrócimy ją, ale muszą to potwierdzić również nasi rzeczoznawcy – powiedział Arkadiusz Wichniak.

Poradnia „Wzrok” w Szklarskiej Porębie cieszy się dużym zaufaniem wśród pacjentów. Wiele z nich decyduje się na leczenie właśnie w tej placówce. Jeżeli placówka przeniosłaby się do Karpacza, to dla mieszkańców naszego regionu pewnie nie byłoby większej różnicy. Ale jeżeli „Wzrok” ulokuje się w Świeradowie Zdroju, mogą być mniej zadowoleni, z powodu kłopotliwych dojazdów.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Mieszkanie biuro-Plac Wyszyńskiego Do wynajęcia mieszkanie ( w systemie okazjonalnym)przy PL.Wyszynskiego ,70 m ,II piętro,3 pokoje,winda,możliwość wynajęcia miejsca garażowego w parki… Programista/Programistka Dołącz do WINS i twórz z nami oprogramowanie SaaS, które realnie zmienia sposób pracy tysięcy przedsiębiorców i biur rachunkowych w Polsce. To w pełn… Tester/Testerka oprogramowania Pasjonują Cię nowe technologie i chcesz realnie wpływać na jakość wewnętrznych produktów? Zapraszamy do naszego zespołu! Oferujemy wysokie zarobki o… Kosmetyczka/Kosmetolog Do naszego nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się salonu kosmetycznego poszukujemy osoby z pasją do pielęgnacji skóry, estetyki oraz pracy z kl… Firma Dekarska DACHY Firma z wieloletnim doświadczeniem wykona wszelkiego rodzaju usługi dekarskie Dachówka blachodachówka Gont Papa Rynny Obróbki - drobne naprawy … Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka