Projekt będzie miał charakter międzynarodowy, gdyż partnerem Kowar przy jego realizacji będzie niemiecka organizacja Zeitsprung Zittau gemeinnützige GmbH. Jego budżet to 360 tysięcy euro, z czego 85 procent pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.
Pomysł na realizację polsko-niemieckiego projektu powstał na początku roku 2017. Będzie on polegał na poznawaniu i promocji mało znanych wśród mieszkańców pogranicza tradycji piwowarskich i atrakcji turystycznych w Kowarach i Zittau. Dzięki projektowi powstaną miejsca upamiętniające czasy, kiedy tradycje piwowarskie były żywe. Istotnym elementem projektu będą wspólne spotkania partnerów oraz szeroki wachlarz działań promocyjnych i komunikacyjnych.Projekt przewiduje szereg działań po polskiej i po niemieckiej stronie granicy.
Planowanymi efektami projektu w Kowarach będą: stworzenie „Centrum Wiedzy o Browarnictwie” w planowanej do uruchomienia Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 4, uruchomienie „Mini Muzeum Piwowarstwa” w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar przy ul. Górniczej 1 w Kowarach, odnowienie źródełka „Jola” przy ul. Wojska Polskiego w Kowarach orz wydanie folderów i wydawnictw promocyjnych.