Sobota, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 9567
Zalogowanych: 79
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uniwersytet Liderów już po raz trzeci

Niedziela, 24 marca 2024, 9:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Uniwersytet Liderów już po raz trzeci
Fot. WAC
Wczoraj (23 marca) wystartowała trzecia edycja Uniwersytetu Liderów czyli wspólnego projektu edukacyjnego Towarzystwa Karkonoskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Filia w Jeleniej Górze oraz Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Do udziału w przedsięwzięciu zostało zaproszonych 40 uczniów ze szkół, które brały udział w dotychczasowych projektach firmowanych przez Towarzystwo Karkonoskie. Poza uczniami jeleniogórskich szkół podstawowych i średnich jest to też młodzież z powiatu karkonoskiego, lwóweckiego i Wałbrzycha. Przez jeden semestr (6-7 wykładów od marca do czerwca) uczniowie będą brać udział w zajęciach w systemie akademickim w Uniwersytecie Ekonomicznym. Tematem zajęć, dostosowanych poziomem dla 14 – 15 latków będzie zarządzanie zasobami ludzkimi, kształtowanie cech przywódczych, radzenie sobie ze stresem i komunikacja społeczna. Kierownikiem merytorycznym projektu jest prof. UE Agnieszka Sokołowska – Durkalec, a wykładowcami pracownicy naukowi tej uczelni.

Jestem bardzo zadowolony, bo jest to już trzecia odsłona tego wydarzenia, które na początku było nieco spontaniczne, z potrzeby serca – mówi dziekan jeleniogórskiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dr hab. Piotr Rogala. - Okazało się z czasem, że jest potrzebne, że cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. My ze swej strony staramy się każdą edycje robić coraz bardziej profesjonalnie. Naszą specyfiką jest że zajęcia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów, naukowców. Nasz Uniwersytet Liderów wyróżnia się tez tym, że po zakończeniu zajęć oferujemy naszym absolwentom różnego aktywności, wyjazdy, uczestnictwo w dodatkowych szkoleniach. Ja nie znam przypadku innej uczelni, która robiłaby to w ten sposób.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym budżetu samorządu województwa dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

11
50%
Cieszy
3
14%
Hahaha
4
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy rozliczyłaś/eś już PIT?

Oddanych
głosów
531
Tak
74%
Nie, ale zrobię to "na dniach"
15%
Nie - pewnie jak co roku zrobię to w ostatniej chwili
12%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Dlaczego przemysł w USA upadł i czy Trump go odbuduje?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Kościół i wiara
Wielkanocne życzenia ks. proboszcza Mariusza Majewskiego: „Nieustannie odnawiajmy się w Bogu”
 
Kościół i wiara
Dziś święcimy pokarmy, jutro świętujemy Zmartwychwstanie
 
Pogodowo
Pogoda na święta "w kratkę"
 
Kościół i wiara
Pasja na ulicach Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group