Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 8124
Zalogowanych: 52
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uroczysta sesja na koniec kadencji Rady Cieplic

Wtorek, 10 marca 2015, 7:25
Aktualizacja: Środa, 11 marca 2015, 8:16
Autor: Angela
Jelenia Góra: Uroczysta sesja na koniec kadencji Rady Cieplic
Fot. AP
www.jelonka.com - Wykryto blokadę reklam
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.


Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.

Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.

Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.

KUP SUBSKRYPCJĘ

Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.

Zobacz jak odblokować
– Jako radni tej kadencji mieliśmy wiele szczęścia do ludzi, trafiliśmy na czas wielkich inwestycji i ogromnego postępu w Cieplicach, a do tego mieliśmy niezwykłą przewodniczącą w postaci Anny Bałkowskiej – mówił na wczorajszej (09.03) XXIV Sesji Rady Jednostki Pomocniczej "Uzdrowisko Cieplice" przewodniczący zarządu Robert Futenhendler. Było to ostatnie posiedzenie społecznych radnych w tej kadencji. Nie zabrakło podsumowania działań, podziękowań dla i od radnych, a także kwiatów i życzeń.

Głównym punktem uroczystej sesji było podsumowanie kadencji. – Utworzenie takiej rady było czymś zupełnie nowym i wymagało zorganizowania wszystkiego od podstaw – mówiła Anna Bałkowska, przewodnicząca Rady Cieplic. – Wymagało to sporego zaangażowania, ale również słuchania sugestii i uwag mieszkańców. Mottem naszej rady stały się słowa: Nie musimy się kochać, ale musimy się szanować. To nam się udało i dzięki temu, wiele spraw można było załatwić, a wiele problemów rozwiązać – dodała przewodnicząca.

Wśród wielu działań Rady Cieplic wymieniono m.in. pełnienie dyżurów przez radnych, pomoc mieszkańcom w wykupywaniu mieszkań, sprawach związanych z zagospodarowaniem przestrzennym, parkowaniem, wprowadzaniem nowej uchwały śmieciowej czy skorzystaniu z programu KAWKA (czyli zmiany ogrzewania na ekologiczne). Radni aktywnie brali udział także w realizacji wielu przedsięwzięć (opiniując na sesjach) m.in. uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej w Cieplicach, tworzenie zasad eksploatacji i wykorzystania wód termalnych ze złoża Cieplice, odsłonięcie fresków w Klasztorze Cystersów czy dbając o porządek i bezpieczeństwo w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry. Opiniowali regulaminy parków: Zdrojowego i Norweskiego, spotykali się z kupcami targowiska Cieplice, walczyli o poprawę sytuacji na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Rataja i Cieplickiej przy Szkole Podstawowej nr 6. To za ich kadencji powstało logo Cieplic, prowadzona była akcja „posprzątajmy nasze Cieplice”, odbywało się spotkanie w Teatrze Zdrojowym „Nasza cieplicka kolęda”. Rada włączała się także we wszystkie uroczystości organizowane w Cieplicach. W ramach budżetu obywatelskiego złożyła sześć wniosków, z których jeden został przyjęty – budowa zewnętrznej siłowni w Parku Norweskim. Stale współpracowała z prezydentem, radą i wszystkimi instytucjami związanymi z tą częścią miasta.

- Dla mnie jako przewodniczącego Zespołu Sportu i Rekreacji, największym sukcesem było wybudowanie skateparku za pieniądze o połowę mniejsze niż planowało to zrobić Miasto – mówił Kamil Łabieniec. – To była bardzo owocna kadencja, wymagająca ciężkiej pracy i zaangażowania, ale i dająca ogromną satysfakcję – dodał młody radny.

I za tę ciężką pracę i zaangażowanie radnym dziękowali m.in. wiceprezydent Jerzy Łużniak, posłanka Marzena Machałek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry Ireneusz Łojek, w imieniu przedstawicieli oświaty – dyrektor Przedszkola nr 10 Bogumiła Lepieszo, a także radny Janusz Grodziński, który mówił również o tym, że ciepliccy radni powinni otrzymywać diety w ramach rekompensaty za poświęcony czas. Z tą teorią nie zgodzili się jednak ani sami ciepliccy radni, ani też władze miasta. Wszyscy wspólnie twierdzili, że diety wyparłyby z tej rady społeczną pasję, a wprowadziły niepotrzebną politykę.

I może właśnie dlatego, na koniec warto przypomnieć, że przez te cztery lata na rzecz swojej małej ojczyzny społecznie działali w radzie: Anna Bałkowska (przewodnicząca rady), Alicja Szklarska (wiceprzewodnicząca rady), Robert Futenhendler (przewodniczący zarządu), Bogna Skrzydlewska – Antos (wiceprzewodnicząca zarządu), Sylwia Filar (sekretarz). Zespołowi do Spraw Społecznych i Mieszkańców przewodniczył Janusz Szklarski. Zespołem Sportu i Rekreacji kierował Kamil Łabieniec, Zespołem Koordynacji, Promocji i Kultury – Elwira Kozak, a Zespołem Zagospodarowana Przestrzennego i Ochrony Środowiska – Bogna Skrzydlewska – Antos. Powyższy skład rady uzupełniali: Jerzy Bilski, Beata Dyrcz, Krystyna Jankowiak-Witek, Zygmunt Łaskawiec i Konrad Sikora. Do końca kadencji nie dotrwali: Zbigniew Muczyński i Jan Owczarek.

Powyższy skład będzie pełnił swoją funkcję do wyboru nowej rady. A zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, mieszkańcy uzdrowiskowej dzielnicy miasta wybiorą 15 nowych przedstawicieli do Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry „Uzdrowisko Cieplice” 26 kwietnia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy brałaś/eś udział w którymś spotkaniu z kandydatem/tką na prezydenta Polski??

Oddanych
głosów
562
Tak
19%
Nie
70%
Nie interesuję się polityką wcale
11%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Aktualności
Senator interweniuje w sprawie zapory w Mysłakowicach
 
Kilometry
W Cieplicach prawie jak w Indiach – trąbią ile wlezie
 
Aktualności
Dużo atrakcji podczas Juwenaliów
 
Piłka nożna
"Przejechali się" po Moto–Jelczu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group