reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
10°C Jelenia Góra
reklamy

Utajniony burmistrz

Audio

Czytaj na głos

Autor: konrad 2 min czytania

Kamiennogórski sąd podjął w piątek kuriozalną decyzję. Zabronił używania imienia i nazwiska burmistrza Kamiennej Góry oraz publikowania jego zdjęć.

Tymczasem jego pełne dane są wszędzie w internecie, w gazetach, czy innych publikacjach. taka decyzja zapadła, podczas rozpoczętego z bólamli procesu przeciwko A.Z. jak można teraz nazywać głowę tego miasta.

Burmistrz został zatrzymany przez policjantów półtora roku temu, gdy o trzeciej w nocy prowadził samochód po pijanemu. Policjanci ustalili, że miał 1,5 promila alkoholu. Do tego momentu to była standardowa historia. Za jazdę na podwójnym gazie sądy skazały już kilku wójtów i burmistrzów. Jednak A.Z. jako prawnik uznał widocznie, że nie będzie go byle prokurator czy sędzia skazywał za coś tak pospolitego i powszechnego. Znalazł lekarza, który wystawił mu zaświadczenie, że powinien zażywać lek Buer Lecitin, który zawiera spirytus. Burmistrz zeznał, że owej nocy wypił dwie buteleczki leku, dlatego miał w sobie owe 1,5 promila. A jak wiadomo, leczyć się trzeba.

Ta linia obrony upadła, gdy policjanci przy okazji innej sprawy znaleźli u wałbrzyskiego lekarza nagranie, gdzie została zarejestrowana rozmowa, podczas której lekarz instruuje burmistrza jak zeznawać. Jak wiadomo jest to przestępstwo.

Sąd usiłował rozpocząć proces od wielu miesięcy, ale odwoływanie obrońców i inne sztuczki skutecznie to uniemożliwiały. Obrońca oskarżonego złożył też wniosek o wydanie burmistrzowi prawa jazdy, gdyż jest mu potrzebne do wykonywania obowiązków służbowych, a jest jego pozbawiony już od tylu miesięcy. Zarzycił też prokuratorowi, że to z jego winy proces tak bardzo się odwlekł.

Radosław Magazowski z prokuratury rejonowej w Jeleniej Górze w emocjonalnym przemówieniu pytał się, czy to on mataczył, czy to on odwoływał kolejnych obrońców. Powiedział, że wydanie prawa jazdy na czas procesu zostałoby odebrane przez kierowców, którzy na lata stracili uprawnienia, bo prowadzili samochód po pijanemu, za kpinę ze zwykłych ludzi i potwierdzenie, że burmistrzowi wolno więcej. Zacytował powiezienie - prawo polskie nie może być jak pajęczyna, bąk się przeciśnie, ugrzęźnie muszyna. Okazało się, że burmistrz A.Z. bąkiem nie jest, a bardziej ową muszyną i prawa jazdy nie odzyskał. Następna rozprawa i przesłuchanie świadków, 6 grudnia.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Elektryk / Elektromechanik „Rauschert” Sp.z o.o. Sp.k. z siedzibą w Mysłakowicach jest firmą z kapitałem niemieckim o długoletniej tradycji w produkcji ceramiki technicznej. Pr… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka