Uczennice z Marciszowa: Karolina Trojanowska, Karolina Wojs i Justyna Kałuża zajęły pierwsze miejsce i zdobyły dla szkoły główną, cenną nagrodę: fantom do ćwiczeń resuscytacji. – W pozorowanym wypadku drogowym uczniowie-ratownicy udzielali pomocy pięciu poszkodowanym. Reanimowali osobę dorosłą i dziecko, tamowali krwotok z głowy, opatrywali zranioną dłoń z ciałem obcym – mówi Marian Stebelski.
Finaliści zostali wyłonionymi w pierwszym etapie konkursu, który polegał na rozwiązaniu zadań testowych drogą internetową poprzez platformę Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Do finału zakwalifikowały się również, ale nie pojechały do Bydgoszczy z przyczyn finansowych, Szkoły Podstawowe Nr 10 i 11 z Jeleniej Góry i Szkoła Podstawowa z Karpacza.
Do opanowania wiedzy teoretycznej z zakresu pierwszej pomocy, uczniowie z Marciszowa (nie tylko) korzystają internetowego sposobu nauczania. Zaliczają lekcje, rozwiązują testy znajdujące się na serwerze e-learningowym wdrażanym przez Mariana Stebelskiego. E-nauczanie pierwszej pomocy jest prekursorskie w skali kraju.
W tym roku szkolnym to już kolejny ogólnopolski sukces ratowniczek z Marciszowa, którymi opiekuje się Iwona Sabat. Justyna Kałuża zajęła II miejsce a Natalia Orzechowska i Natalia Dul były finalistkami III Ogólnopolskiego Konkursu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów zorganizowanym przez Fundację Świat Dzieciom, który odbył się w Krakowie 26 września 2009 roku.