Czwartek, 11 czerwca
14°C Jelenia Góra
reklamy

Warsztaty medyczne w KCM z transmisją z sali operacyjnej

Audio

Czytaj na głos

Autor: KCM 1 min czytania

– 4 czerwca gościliśmy w KCM Clinic specjalistów z całej Polski na zorganizowanych przez nas wspólnie z firmą Olympus Polska nowatorskich warsztatach laparoskopowych w ginekologii z transmisją live 3D z Sali operacyjnej nt. „Osiągnięcia nowoczesnej laparoskopii w leczeniu endometriozy, bezpłodności oraz zmian nowotworo

Wydarzenie to miało bezprecedensowy charakter. Po raz pierwszy w Jeleniej Górze odbyły się zabiegi laparoskopowe transmitowane na żywo z sali operacyjnej, a uczestnicy warsztatów podczas zabiegów mogli rozmawiać z operatorami oraz zadawać im pytania! Po raz pierwszy również, transmisja przeprowadzona była w nowoczesnej technologii trójwymiarowej czyli przestrzennej z obrazem 3 D. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych technik audiowizualnych

Operacje przeprowadzali dr n. med. Mikołaj Karmowski - kierownik Centrum Ginekologii Laparoskopowej i Leczenia Endometriozy KCM Clinic oraz jako zaproszony gość - dr n. med. Marcin Misiek ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Warsztaty poświęcone były głównie leczeniu laparoskopowym endometriozy, będącej tzw. plagą młodych kobiet. KCM Clinic jest obecnie jednym z wiodących ośrodków zastosowania laparoskopii w ginekologii, szczególnie w leczeniu tego schorzenia.
Endometrioza może objawiać się przewlekłym bólem w miednicy oraz zaburzeniami płodności. Może też zwrócić na siebie uwagę z powodu dolegliwości bólowych podczas współżycia, zaburzeń cyklu miesiączkowego, silnych bóli podczas miesiączki lub problemów z zajściem w ciążę.

Głównym specjalistą w zakresie laparoskopowego (czyli małoinwazyjnego) leczenia endometriozy w KCM Clinic jest znakomity ginekolog, dr n. med. Mikołaj Karmowski, który w KCM Clinic zarówno konsultuje, jak i przeprowadza zabiegi chirurgiczne.

Uczestników warsztatów oraz prelegentów powitała dr n. med. Monika Mikulicz-Pasler, Prezes Zarządu KCM Clinic, zapowiadając, że - minione już - przedsięwzięcie jest zapowiedzią kolejnych, specjalistycznych warsztatów laparoskopowych, które będą organizowane cyklicznie .

Najbliższe warsztaty już 17 i 18 czerwca, organizowane w KCM wspólnie z grupa PGU - Polska Grupa Uzdrowisk, a dotyczyć będą „Małoinwazyjnych technik neurochirurgicznych w chorobach kręgosłupa w połączeniu ze specjalistyczną rehabilitacją” z pierwszą (!) w Polsce transmisją na żywo z bloku operacyjnego z przebiegu operacji małoinwazyjnych kręgosłupa u aż 12 pacjentów.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Firma Dekarska DACHY Firma z wieloletnim doświadczeniem wykona wszelkiego rodzaju usługi dekarskie Dachówka blachodachówka Gont Papa Rynny Obróbki - drobne naprawy … Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni do produkcji Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni ślusarza-spawacza lub osobę do przyuczenia na spawacza. Oferujemy stabilne zatrudnienie ( 4850-5100 … Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka