- Pierwszeństwo udziału w projekcie mają kobiety niepełnosprawne, w wieku powyżej 50 lat, pochodzące z terenów wiejskich a także długotrwale bezrobotne. Chcemy by dzięki temu programowi na samozatrudnienie zdecydowało się co najmniej 80 kobiet - mówi Andrzej Jamrozik, prezes DAWG.
- Wsparcie z naszej strony to nie tylko przyznanie dotacji finansowej na założenie własnej firmy. Wiele bezrobotnych pań, zwłaszcza długotrwale, nie potrafi się odnaleźć na rynku pracy, nie wiedzą co mogłyby robić. Dlatego zapewniamy doradcę zawodowego i psychologa, którzy pomogą określić potencjał danej osoby, jej możliwości, zdolności, jak również pomogą podjąć nowe wyzwanie zawodowe-przekwalifikować się, podjąć kursy szkolenia czy odpowiednie studia podyplomowe co również także jest finansowane z programu- mówi Helena Kaniewska z DAWG, koordynator projektu
Kobiety, które zdecydują się założyć własny biznes, otrzymaną dotację będą mogły przeznaczyć na zakup środków trwałych (w tym również środków transportu z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność w zakresie drogowego transportu towarów), zakup oraz pozyskanie wartości materialnych i prawnych, zakup środków obrotowych czy pokrycie kosztów prac remontowych i budowlanych.
Projekt „Akademia przedsiębiorczości kobiet” realizowany jest w ramach Osi priorytetowej 8 Rynek pracy, Działania 8.3 Samozatrudnienie, przedsiębiorczość oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Projekt realizowany będzie do września 2018 roku.
Szczegółowe informacje o Projekcie “AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KOBIET” znajdą Państwo na stronie: www.dawg.pl/akademiakobiet