Oprócz wspomnianego już Walk Among Statues w piątkowym (5.04) koncercie wystąpiły zespoły Satya (Gdańsk), Non Ame (Poznań), Free Road (Żnin). Po zakończeniu ostatniego z koncertów konkursowych na scenie zaprezentował się gość specjalny, zespół Sintage z Lipska.
Finał na jeleniogórskich błoniach
Wrocławski W. A. S. dołączył do grona finalistów, których będziemy mogli usłyszeć w czasie wielkiego finału Ligi Rocka, który odbędzie się 17 maja na jeleniogórskich błoniach. Finaliści wyłonieni w czasie czterech koncertów eliminacyjnych: Sick Saints, Hamulec, Methopia, Walk Among Statues, oraz goście z niemiec Doctor Colossus wystąpią przed gwiazdą wieczoru Katarzyną Nosowską.
W tym roku dostaliśmy niemal 150 zgłoszeń, wybraliśmy 16 zespołów, które zaprezentowały się podczas czterech koncertów eliminacyjnych, w każdym z tych koncertów jury wyłoniło jednego zwycięzcę. Zespoły, które zobaczymy w wielkim finale prezentują różne odmiany rocka. Sick Saints to taki szablonowy hevy metal, Hamulec to z kolei punk rock na sterydach, połączenie punk rocka z metalem, Methopia to alternatywny metal z kobiecym wokalem, natomiast dzisiejsi zwycięzcy, Walk Among Statues to zespół post rockowy. To właśnie te zespoły wystąpią w finale i powalczą o nagrodę główną tegorocznej edycji. – mówił Piotr Warszewski, koordynator Ligi Rocka, tuż po zakończeniu ostatniego koncertu eliminacyjnego
Unia pomogła muzykom
Robimy ten festiwal dla idei krzewienia kultury rockowej i można zauważyć, że na koncerty przychodzą bardzo tłumnie młodzi i starzy. W tym roku frekwencja zaskoczyła nas bardzo pozytywnie, darmowe wejściówki rozchodziły się w ciągu 2 dni, a po te karnety z dodatkowej puli wydawanej w dniu koncertu każdorazowo ustawiały się kolejki jak te za mięsem w czasie PRLu. – dodaje Piotr Warszewski.
Projekt Liga Rocka Projekt jest finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Polska – Saksonia 2021-2027.
Zwycięzca, zespół Walk Among Statues powstał w 2016 roku z głębokiej, wewnętrznej potrzeby tworzenia muzyki korespondującej z otaczającą energią wszechświata.
W muzyce W. A. S. odnaleźć można cały przekrój emocji i energii. Świetnie łączą ze sobą ciężkość gitarowego brzmienia i melodyczną, przestrzenną lekkość. Powstają w tym procesie utwory, które są muzyczną opowieścią i dźwiękową wizualizacją.