Tradycyjnie najpierw odprawiono okolicznościową mszę świętą w kościele św. Jana Chrzciciela w Cieplicach. Na uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2010/2011 immatrykulowani zostali przedstawiciele studentów pierwszego roku. Miało też miejsce wręczenie absolwentom dyplomów ukończenia studiów. Prof. dr hab. inż. Wojciech Ciężkowski wygłosił wykład inauguracyjny „Wody termalne Sudetów” . Na uroczystość przybyli zarówno pracownicy Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze, absolwenci oraz studenci pierwszego roku. Pojawili się tacy goście jak m.in. Anna Uniejewska, Andrzej Szymański, wicekanclerz do spraw technicznych, Monika Micińska z dziekanatu wydziału Podstawowych Problemów Techniki.
- Prowadzone są modernizacje sal wykładowych, laboratoriów, w zeszłym roku udało się uruchomić laboratorium wydziału budownictwa. Zakończył się remont budynku socjalno administracyjnego. Jesteśmy w trakcie rozstrzygnięcia przetargu na przebudowy kominów. Sale wyposażone są w wideoprojektory itp. , studenci korzystają w naszym budynku z Internetu bezprzewodowego, w bieżącym roku nasza biblioteka zyskała możliwość bezpośredniego akcesu dolnośląskiej biblioteki cyfrowej – poinformował dr inż. Maciej Pawłowski, dyrektor Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze.
– W najbliższych dniach oddamy nowe łącze światłowodowe, co spowoduje zwiększenie szybkości i komfortu korzystania z Internetu. Udało się wyremontować bazę socjalną akademików. Studenci mogą teraz mieszkać w takich warunkach, jakie spotyka się w Europie Zachodniej. Silnie współpracujemy z zagranicznymi uczelniami w ramach projektu Uniwersytet Nysa. Wspólne studia organizowane w ramach tego projektu stanowią wzorzec dla innych państw. 10 dni temu podpisaliśmy umowę z Uniwersytetem Narodowym Ukrainy w Ługańsku o wymianie studentów i kadr. Jesteśmy również zaangażowani w inwestycję basenów termalnych – dodał szef ośrodka.
Obecnie Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Jeleniej Górze kształci studentów na siedmiu wydziałach: mechanicznym, elektroniki, elektrycznym, inżynierii środowiska, informatyki i zarządzania, studium kształcenia podstawowego oraz dwa nowe wydziały budownictwa i podstawowych problemów techniki.