reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
14°C Jelenia Góra
reklamy

Zaczytaj się z Jelonką – 9 maja

Audio

Czytaj na głos

Autor: Książnica Karkonoska 2 min czytania

Panie bibliotekarki i Panowie bibliotekarze z jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej proponują kolejne tytuły, po które – ich zdaniem – warto sięgnąć. Piszą o nich w swoich recenzjach. Zapraszamy do lektury.

Wiosna w zapomnianym schronisku. Julia Furmaniak

Zima dobiegła końca i zapomniane górskie schronisko budzi się do życia. Rafał i Klaudia po tygodniach wytężonej pracy szykują się do otwarcia drzwi przed karkonoskimi wędrowcami. Z jednej strony ogromna radość, z drugiej wielka trwoga. Żadne z nich bowiem nie ma w tej branży doświadczenia. Wątpliwości mieszają się z podekscytowaniem. Jak poradzą sobie z wyzwaniami?

Szczęśliwie tej dwójce towarzyszy kilkoro dobrych, pełnych energii i twórczych pomysłów ludzi. W schronisku postanawia zatrudnić się Monika, którą znamy z poprzedniej części. Dziewczyna wierzy, że tutaj wreszcie uda jej się zacząć nowy rozdział życia, i nie jest jedyną osobą, która pobyt tutaj traktuje jak przystań dla duszy. Na rozstaju znajduje się także Olga, siostrzenica Klaudii, oraz Aleks, który wciąż poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Zanurzcie się w kojącej ciszy coraz cieplejszych wieczorów i bądźcie świadkami rodzących się więzi bohaterów coraz mocniej związanych z „Zapomnianym Schroniskiem”.

(AG)

Dwie strony czasu. Emily Rodda (książka fantastyczna 8+)

Były takie czasy, kiedy w telewizji odbierało kilka kanałów, a komputery pojawiały się tylko w niektórych domach. Wizyta w sklepie komputerowym była więc czymś niezwykłym i wręcz magicznym, szczególnie dla Patrica, który marzył o tym, by rodzice sprawili mu jeden z modeli, najlepiej z całym kompletem gier komputerowych.

Szansa pojawia się, gdy chłopak zostaje zaproszony do udziału w turnieju „Zagubione-Znalezione”, do którego droga prowadzi przez… telewizor. Dwa wymiary oddzielone Barierą i kilka zgubionych przedmiotów, które należy znaleźć. Czy Patricowi uda się wykonać wszystkie zadania?

Najciekawszym elementem tej książki są zagadki, z których słynna jest Emily Rodda. Tym razem będą trzy, które doprowadzić mogą do dość nietypowych, ale bardzo cennych dla ich właścicieli przedmiotów. Choć realia w książce są nieco niedzisiejsze, to każdy kolejny rozdział rodzi w głowie czytelnika kolejne pytania, aż w końcu jesteśmy już pewni, że musimy poznać zakończenie.

„Dwie strony czasu” to sympatyczna przygoda z lekkim motywem science-fiction i dobrymi wartościami w tle. Polecam dla młodych entuzjastów powieści przygodowych.

Tę książkę można znaleźć w Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej, w dziale fantastyczno-realistycznym.

mkc

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni do produkcji Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni ślusarza-spawacza lub osobę do przyuczenia na spawacza. Oferujemy stabilne zatrudnienie ( 4850-5100 … Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka