O wystawie napisali jej autorzy: Ilona Jakubowska i Łukasz Stępień: – Dwoje młodych ludzi zakochało się w sobie. Po niedługim czasie zakochali się w pewnym sklepie chemicznym. I w klatkach schodowych starych budynków.
Niezaleznie od nowych miłości romansowali z poezją i fotografią. Owocem tego poligamicznego związku jest ta wystawa. Oczywiście, jak to w bajkach bywa,rnmusieli pokonać wiele trudności. Biegali po urzędach i pisali pisma irnobgryzali paznokcie. Jednak nastał obowiązkowy happy end. Na witrynachrnukochanego sklepu zawisły fotografie z klatek i teksty inspirowanernmiastem.
Tym samym ujrzał światło dzienne pierwszy niezależny projekt artystyczny, angażujący do zabawy w układankę (jeden tekst do jednego zdjęcia) przypadkowych przechodniów, firmowany przez kolektyw twórczy "Sama Słodycz".
Autorzy instalacji zapowiadają, że to dopiero początek ich działań. My gratulujemy pomysłu i zapraszamy jeleniogórzan i turystów do obejrzenia tej nietypowej ekspozycji. Będzie czynna do 10 lipca.












Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.