reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
14°C Jelenia Góra
reklamy

Zapraszamy na I Maraton Karkonoski

Audio

Czytaj na głos

Autor: ahawer 2 min czytania

Bieg maratoński ze Szrenicy w Szklarskiej Porębie do Śnieżki w Karpaczu i powrót na Szrenicę. Impreza dla bardzo wytrzymałych uczestników. Zapraszamy 1 sierpnia na I Maraton Karkonoski.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy aktywności ruchowej i rodzaju turystyki aktywnej oraz promocja regionu turystycznego Karkonoszy w Polsce i na świecie.

Organizatorem jest Fundacja Maraton Karkonoski przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.
Strat i meta znajdować się będzie na Szrenicy. Godzina startu 9.30. Trasa prowadzi grzbietem Karkonoszy pomiędzy Szrenicą a Śnieżką.
Trasa prowadzi oznakowanymi szlakami turystycznymi na trasie Szrenica – Śnieżka - Szrenica.
Dystans 42, 195 km rnsuma + 1576 m rnsuma - 1575 m . Na trasie przewidziane są trzy punkty odżywcze : - ok. Schroniska Odrodzenie: napoje,/jedzenie x 2 - ok. Spalonej Straznicy : napoje/jedzenie x2rn oraz punkt na Szrenicy (start/meta) rnw przypadku wysokiej temperatury możliwe dodatkowe punkty z wodą.

Uczestnikiem biegu może zostać każda osoba która do dnia 1 sierpnia 2009r. ukończy 18 lat. Warunkiem udziału w Maratonie jest przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w biegu maratońskim lub własnoręczne złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w górskim biegu maratońskim na własną odpowiedzialność. Wszyscy zawodnicy startujący w Maratonie, muszą zostać zweryfikowani w Biurze Maratonu. Zawodnik musi posiadać podczas weryfikacji dowód tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy) celem kontroli daty urodzenia i obywatelstwa. Wszyscy zawodnicy musza przestrzegać regulaminu Maratonu oraz przepisów obowiązujących w Karkonoskim Parku Narodowym. Weryfikacja zawodników w Biurze Maratonu w dniach : 31.07.2009 w godz. 16.00 – 19.30 i 01.08.2009 w godz. 8.00 – 9.00. Weryfikacja w dniu startu tylko dla zawodników, którzy powiadomią o tym organizatora.

Biuro zawodów znajdować się będzie w schronisku na Szrenicy. Limit czasu ukończenia biegu wynosi 7 godzin. Zawodnicy, którzy na punkcie kontrolnym na 17,5 km (Spalona Strażnica w kierunku na Śnieżkę) osiągną czas powyżej 3 godz. zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy biegu. Zgłoszenia przyjmowane będą od 27.01.2009 roku do 20.07.2009 roku, lub zakończenia zapisów - wyczerpania limitu startujących.

Limit startujących został ustalony na 200 osób z czego 20 miejsc zostaje w puli organizatora.

Zawody odbędą się bez względu na warunki pogodowe. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna OPEN Mężczyzn i Kobiet.

Dodatkowo przeprowadzona zostanie klasyfikacja w:

A/ kategoriach wiekowych kobiet:
K20 - rocznik 1991 - 1975
K35 - rocznik 1974 - 1965
K45 - rocznik 1964 i starsze

B/ kategoriach wiekowych mężczyzn:
M20 - rocznik 1991 - 1980
M30 - rocznik 1979 - 1970
M40 - rocznik 1969 - 1960
M50 - rocznik 1959 - 1950
M60 - rocznik 1949 i starsi

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka