Sobota, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4946
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaprezentowali talenty

Środa, 22 czerwca 2022, 14:51
Aktualizacja: 14:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zaprezentowali talenty
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie z Ukrainy, którzy uczęszczają do I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze zaprezentowali swoje talenty muzyczne i taneczne. W ten sposób chcieli przybliżyć swoją kulturę kolegom i koleżankom z Polski.

W szkolnej auli wystąpiła młodzież z Ukrainy, wsparta przez uczniów i grono pedagogiczne popularnego Żeroma. W samo południe odbyły się występy dla pozostałych uczniów szkoły, a o godz. 17:00 był koncert otwarty.

To wspólna inicjatywa całej naszej społeczności. Obecnie mamy ok. 80 uczniów z Ukrainy i bardzo chcieli zaprezentować swoją kulturę - powiedziała Jolanta Paszowska, dyrektorka I LO.

Przygotowania do koncertu były też okazją do integracji środowiska szkolnego.

Obecnie mieszkamy w Polsce i wymyśliliśmy koncert, żeby zaprezentować polskiej młodzieży naszą kulturę. Polacy to bardzo dobrzy przyjaciele, którzy dużo dla nas robią. W ten sposób chcieliśmy podziękować - wyznała Wiktoria z Ukrainy, której bardzo się podoba w I LO w Jeleniej Górze i choć chciałaby wrócić do domu, to tu również czuje się bardzo dobrze.
To inicjatywa uczniów z Ukrainy - powiedział Alex Mazurek, przewodniczący samorządu uczniowskiego. - Jako uczniowie z Polski ogromnie zżyliśmy się z uczniami z Ukrainy. Bardzo dużo rozmawiamy - to wspaniałe osoby i cieszymy się, że mogliśmy ich poznać - dodała Oliwia Rudy.

Twoja reakcja na artykuł?

22
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy masz dziś kontakt z kolegami/koleżankami ze szkoły średniej?

Oddanych
głosów
847
Tak, mam kontakt z wieloma osobami z tamtych czasów
16%
Tak, ale tylko z jedną lub dwoma osobami
36%
Nie, kontakt ze wszystkimi "się urwał"
48%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Rejs po Bałtyku śladami dinozaurów
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Jelenia Góra - KARR
Podsumowanie działań KARR S.A.
 
Kultura
Wielki sukces jeleniogórzanki w Nowym Jorku!
 
Aktualności
Mistrzostwa młodych elektryków w "Mechaniku"
 
Kultura
Premiera "Coś poszło nie tak" w Teatrze C.K. Norwida
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group