Nowa impreza to inicjatywa aktywnych mam z Jeleniej Góry, które zasłynęły już m.in. zwycięskimi projektami w budżecie obywatelskim 2018 i 2019. Jak podkreślają, wiele z nich poznało się w internecie i taka impreza jest doskonałą formą integracji, a także okazją do wypromowania lokalnych twórców, artystów, ludzi dobrej woli.
W trakcie festiwalu można było skorzystać z różnego rodzaju warsztatów (manualnych, językowych, pierwszej pomocy), porozmawiać z doradczyniami chustonoszenia, a także skorzystać z wielu praktycznych porad: o uzależnieniu od telefonu komórkowego i internetu, jak chronić organizm przed zimą, o edukacji przedszkolnej, jak unikać błędów przy rozwoju mowy dziecka do 5. roku życia, jak dbać o ząbki maluszka, o porodach z doulą, o schorzeniach dróg oddechowych, o dobieraniu bucików do małych stóp, masażu Shantala, pielęgnacji naturalnymi kosmetykami, mobilizacji blizny po cięciu cesarskim czy porozmawiać z pozytywnym ojcem o emocjonalnej roli rodzica w wychowaniu dziecka.
Atrakcji było wiele, a wszystko za sprawą kobiet, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Popularnością cieszyła się również loteria fantowa, a dochód z imprezy został przeznaczony na potrzeby Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom, prowadzonego przez Annę Sinicę w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej.
- Okazało się, że oddział pediatrii w jeleniogórskim szpitalu ma ogromne potrzeby i chciałyśmy go wesprzeć. Oprócz tego mamy ludzi, którzy coś tworzą i warto ich pokazać - tłumaczyła inicjatywę organizacji festiwalu Katarzyna Sobczyk, która prowadzi na Facebooku profil "Mama w mieście Jelenia Góra".
- Główną ideą było, aby w jednym miejscy spotkali się jeleniogórscy twórcy oraz my, które znamy się z internetu, żebyśmy mogły się spotkać w realu - dodała Marcjanna Ruszkowska, blogerka "Matka Nie Mężatka".
Organizatorkom przyświeca cel lokalnego patriotyzmu, bowiem mamy w naszym mieście wielu zdolnych ludzi i należy ich pokazywać, a także promować ideę, aby ludzie z Jeleniej Góry korzystali z produktów i usług u ludzi z tego miasta.
- Dostałyśmy bardzo dużo pozytywnej energii od ludzi, którzy tu przyszli i mówią "do zobaczenia już wkrótce", więc myślimy, że będzie druga edycja - dodała K. Sobczyk.
Kolejna impreza organizowana przez mamy już 19 października, kiedy to będzie można wziąć udział w szyciu pościeli i zasłonek do oddziału pediatrii.
- Otrzymałyśmy 80 metrów materiału od Luna Dream i zapraszamy do Kreatywnej Nitki (ul. Wiejska 4), gdzie będziemy szyć od godziny 10:00. Zapraszamy do czynnego udziału - wspólnymi siłami możemy stworzyć więcej, a potrzeb jest niezwykle dużo. Jeżeli macie pomysły, spotykajmy się i działajcie z nami - dodała M. Ruszkowska.