Czwartek, 11 czerwca
11°C Jelenia Góra
reklamy

"Ania z Zielonego Wzgórza" – musical bez barier w Teatrze Norwida z audiodyskrypcją

Audio

Czytaj na głos

Autor: RB 2 min czytania

W sobotni wieczór (3 czerwca) jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zaproponował teatromanom, w tym także tym z różnymi formami niepełnosprawności, musical „Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Andrzeja Ozgi.

W tym wyjątkowym przedstawieniu na scenie był tłumacz języka migowego, a także projektowane napisy dla osób niesłyszących. Osoby słabo widzące i ociemniałe korzystały z audiodyskrypcji (otrzymały słuchawki, w których głosem lektora „malowano” obrazy dziejące się aktualnie na scenie).

Musical Ania z Zielonego Wzgórza to spektakl dla widzów w każdym wieku. Świetnie bawiły się nie tylko dzieci i młodzież, ale także widzowie dorośli. Znakomity w tym udział mieli oczywiście aktorzy. Zachwycali znakomitą grą, śpiewem i tańcem, a także wzruszali. Na widowni dało się słyszeć zarówno śmiech i jak westchnienia.

Wyjątkowość tego spektaklu polegała również na możliwości bezpośredniego kontaktu po zakończonym przedstawieniu z rekwizytami, scenografią, kostiumami. Można było wejść na scenę, dotknąć wszystkich przedmiotów użytych w przedstawieniu, porozmawiać z odtwórczynią głównej postaci musicalu.

Przedstawienie teatralne dla osób z niepełnosprawnością uwzględniało więc potrzeby i możliwości widzów z różnymi rodzajami ograniczeń fizycznych, sensorycznych lub intelektualnych. Głównym celem tego typu przedstawienia było nie tylko zapewnienie rozrywki i edukacji, ale także promocja integracji i akceptacji społecznej osób z niepełnosprawnością oraz rozwijanie ich kreatywność i samooceny.

Autor: Lucy Maud Montgomery
Reżyser: Andrzej Ozga
Scenografia: Katarzyna Sankowska
Opieka scenograficzna i światła: Mariusz Napierała
Kostiumy: Katarzyna Sankowska
Choreografia: Tomasz Tworkowski
Kierownictwo muzyczne: Jacek Szreniawa
Muzyka: Zbigniew Karnecki
Teksty piosenek: Maciej Wojtyszko
Adaptacja: Henryka Królikowska
Aranżacje i nagrania: Robert Obcowski
Występują: Anna Ludwicka-Mania, Iwona Lach, Elwira Hamerska-Skórecka, Marta Kędziora, Małgorzata Osiej-Gadzina, Magda Kępińska, Jacek Paruszyński, Andrzej Kępiński, Robert Mania, Jacek Grondowy, Tadeusz Wnuk, Piotr Konieczyński, Tomasz Marczyński, Agata Darnowska, Maria Adamska, Jakub Głukowski.
# Spektakl został zaprezentowany w ramach przedsięwzięcia grantowego „ZOBACZ, USŁYSZ, POCZUJ – TEATR DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Firma Dekarska DACHY Firma z wieloletnim doświadczeniem wykona wszelkiego rodzaju usługi dekarskie Dachówka blachodachówka Gont Papa Rynny Obróbki - drobne naprawy … Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni do produkcji Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni ślusarza-spawacza lub osobę do przyuczenia na spawacza. Oferujemy stabilne zatrudnienie ( 4850-5100 … Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka