- W tym tygodniu kończy się rozbiórka trybuny, jest ogłoszone postępowanie na przełożenie średniego napięcia i mamy nadzieję, że te prace również zostaną sprawnie wykonane, a Miasto przystąpi jak najszybciej do budowy sztucznej płyty bocznej, która uzupełni naszą ofertę - powiedział Miłosz Sajnog, wiceprezes Term Cieplickich.
Część rozbiórkową wykonało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Parys" z Jeleniej Góry, koszt tej części inwestycji to 250 tys. zł.
Otwarcie ofert na przeniesienie trafostacji ma nastąpić 27 sierpnia br. We wrześniu planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią, a zakończenie robót spodziewane jest do czerwca 2019 r., a nie jak wcześniej planowano - do końca listopada 2018 r.
Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią to standard w wielu mniejszych miejscowościach, ale Jelenia Góra nadal takiego nie posiada. Zimą kluby z Jeleniej Góry i okolic wyjeżdżają na sparingi m.in. do Dzierżoniowa, Zgorzelca, Świdnicy, czeskiej Desny i Frydlandu oraz wielu innych miejscowości, a to się wiąże z dodatkowymi kosztami za dojazd i wynajęcie obiektu.
W ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który jest w dyspozycji Ministra Sportu i Turystki – udało się pozyskać dla Jeleniej Góry ok. 1,75 mln złotych na II etap modernizacji stadionu, o czym informowaliśmy już w maju 2017 roku.