Miasto reprezentował zastępca prezydenta Jerzy Lenard. Przybyła też radna Bożena Wachowicz-Makieła oraz mecenas Klukowski. Spotkanie było podzielone na trzy części. Po pierwsze głos mieli zabrać goście. Mecenas miał wyjaśnić, jak założyć spółkę, a potem kupcy mieli wybrać pięciu kandydatów do rady nadzorczej. Warto wspomnieć, że tego samego dnia odbyło się spotkanie z Kazimierzem Wilkiem, administratorem ryneczku.
Jerzy Lenard zaproponował kupcom halę dwukondygnacyjną lub pozostawienie układu przestrzennego targowiska tak jak jest. Zwrócił jednak uwagę na to, że nie może to pozostać tak, jak jest, należy zadbać o wizerunek targowiska. Poinformował zebranych, że planowane jest poszerzenie pasa drogowego od ulicy Różyckiego. Wydział Architektury przygotował już wstępną koncepcję. Pojedyncze alejki targowe mają wyglądać tak samo.
Samorządowiec namawiał rozmówców, aby optowali za jak najdłuższą umową dzierżawy, ponieważ wtedy jest najbezpieczniej. Przypomniał, że prezydent będzie prowadził rozmowy tylko z taką spółką, która skupiać będzie co najmniej połowę kupców. Następnie głos zabrała radna Bożena Makieła. Była ona razem z kupcami w Krakowie.
Zadeklarowała, że jej klub Jelenia Góra XXI w pełni popiera działania handlowców. Oznajmiła, że 25 maja odbędzie się spotkanie z przedstawicielami targowisk Flora i Zabobrze. Zgodziła się z Jerzym Lenardem, mówiąc że im dłuższy czas dzierżawy tym lepiej.
Liderka samorządu kupieckiego Danuta Wójcik oznajmiła kolegom, że poparcia im udzielił Klub Prawa i Sprawiedliwości . Do spółki zadeklarowały przystąpić 74 osoby, które handlują na ryneczku. Planują założyć spółkę 31 maja. Kupcy zdają sobie sprawę z tego, że muszą zmienić swój wizerunek, nie podjęli jednak jeszcze decyzji, jak ich miejsce pracy ma wyglądać. Targowisko w Cieplicach nie wyraziło chęci założenia spółki kupieckiej.
Mecenas Klukowski przeczytał kupcom umowę i na bieżąco wraz z Jerzym Lenardem wyjaśniali trudniejsze zapisy.