Zalogowanych: 9

Liga Centralna: Czas na odrobienie zaległości

Piątek, 5 kwietnia 2024, 17:02
Aktualizacja: 17:02
Daleka podróż czeka w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia szczypiornistki MKS-u Vitamineo Jelenia Góra. Nasze zawodniczki w zaległym spotkaniu 13. kolejki Ligi Centralnej powalczą w Kielcach z tamtejszą drużyną Suzuki Korony Handball.

Oba zespoły przystąpią do tego pojedynku w diametralnie różnych nastrojach. Rywalki w ostatniej serii gier rozegranej 23 marca dostały prawdziwe lanie od ekipy z Żor. Występujący w roku gospodarza MTS pokonał Suzuki Koronę Handball Kielce 36:15. Drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego w pierwszej połowie zapisała na swoim koncie zaledwie cztery trafienia. Znacznie lepiej spisały się podopieczne trenerki Dilrabo Samadovej, które na własnym terenie rozprawiły się z wyżej notowaną Pogonią Szczecin (29:22).

Patrząc jednak na sytuację w tabeli, faworytem będą w niedzielę z pewnością kielczanki. Nasze zawodniczki nie zamierzają składać broni i postarają się o korzystny rezultat na trudnym terenie. Obecnie w tabeli Suzuki Korona Handball z 31 punktami plasuje się na 4. pozycji w tabeli Ligi Centralnej. Jeleniogórzanki zgromadziły 17" oczek" i znajdują się na 9. miejsce w stawce. Dodajmy, że podczas pierwszego starcia obu ekip górą były przeciwniczki, które wygrały w stolicy Karkonoszy 30:26. Spotkanie było zacięte, do przerwy lepsze były miejscowe prowadząc 16:15, lecz w ostatnich 10 minutach nie zdołały utrzymać korzystnego rezultatu (końcówka starcia 7:1 dla przeciwniczek).

Zaległy mecz: Suzuki Korona Handball Kielce - MKS Vitamineo Jelenia Góra (7.04 - 19.00)

Liga Centralna szczypiornistek (18. kolejka – 24.03)