Prace w powstającym pasażu idą pełną parą. Jest już położona część posadzek, obiekt jest oszklony i w pełni zadaszony. W niektórych miejscach pozostały jedynie prace kosmetyczne. W galerii będą schody ruchome i windy. Z ich pomocą będzie można dostać się na trzeci poziom budynku, skąd prowadzą schody na taras dachowy.
Inwestor zamierza go zagospodarować. W sezonie będzie tam kawiarnia lub inna działalność, która stanie się atrakcją tego miejsca. Rozciąga się z niego panorama śródmieścia Jeleniej Góry. Najładniej widać wschodnią jego część z Rynkiem, ratuszem i wieżami kościołów oraz Basztą Wojanowską.
Galeria zostanie otwarta w październiku, a już od lipca jej gospodarze rozpoczną nabór przyszłych pracowników. Zostanie też uruchomiona specjalna strona internetowa ze szczegółami oferty. W placówce znajdzie się też miejsce na okolicznościową ekspozycję 150 eksponatów pochodzących z prowadzonych w tym miejscu wykopalisk nadzoru archeologicznego. Do lat 70. XX wieku miejsce to było zabudowane XIX-wiecznymi kamienicami, które zostały wyburzone, aby zwolnić teren pod nigdy niezrealizowany projekt wzniesienia bloków (podobne są przy ul. Krótkiej i Szkolnej)
Przy okazji udostępnienia tarasów dachowych na Pasażu Grodzkim warto przypomnieć, że nie jest to nowy pomysł. Do 1945 roku czynne były tarasy dachowe na Hotelu Drei Berge (dziś Europa). Znajdowały się tam kawiarnie oraz muszla koncertowa, która zachowała się do współczesności.