Dla 52 gości przygotowano liczne konkurencje, w których nie miał znaczenia stopień sprawności. Każdy z gimnazjalistów miał za zadanie zaopiekować się przybyłym kolegą lub koleżanką i razem z nim wykonywać zadania. Integracja odbywała się poprzez wspólne bieganie, rzuty do celu, przyklejanie ozdób na choince, tworzenie łańcuszka, czy tańce z udziałem szkolnych cheerleaderek.
- Bardzo się cieszymy, że kolejny raz możemy uczestniczyć w tej zabawie integracyjnej – powiedziała Małgorzata Łasek-Dowiat, wicedyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze dodając, że dzieci świetnie się bawią i współpracują ze swoimi pełnosprawnymi koleżankami i kolegami, i wracają z takiego spotkania bardzo zadowolone.
- Chcemy zintegrować naszą młodzież z dziećmi i młodzieżą ze szkoły specjalnej - podkreślała Iwona Trelka, nauczycielka z Gimnazjum nr 1 dodając, że od sześciu lat zapraszane są dzieci z placówek przy ul. Grottgera lub Wolności. Wielu gimnazjalistów nigdy nie miało styczności z osobami niepełnosprawnymi, byli przygotowywani do tego spotkania na lekcjach, jednak dla większości było to coś nowego. - Na początku było ciężko, jednak lody się przełamały i bardzo nam się podoba, że nasze dzieci tak chętnie zaczęły pomagać. Jest ta integracja i tolerancja dla drugiego człowieka – dodała Iwona Trelka, która była jedną z organizatorek turnieju.
- Pierwszy raz miałam styczność z takimi dziećmi. Mam dobre podejście do dzieci i akurat trafiłam na Bartka, który był pełen energii i bardzo dobrze mi się z nim współpracowało. Takie inicjatywy są bardzo potrzebne w szkole, gdyż młodzież poznaje osoby, z którymi też powinniśmy umieć się porozumieć i umieć im pomóc – oceniła Kinga Czaja, uczennica II klasy Gimnazjum nr 1.