Zalogowanych: 19

I liga piłkarek ręcznych: Inauguracyjna porażka szczypiornistek

Poniedziałek, 25 września 2023, 15:21
Aktualizacja: 15:22
To nie był wymarzony start sezonu 2023/2024 na parkietach I Ligi Centralnej Kobiet. Piłkarki ręczne MKS-u Vitamineo Jelenia Góra walczyły dzielnie, ale w niedzielę, 24 września musiały uznać wyższość grających na własnym terenie zawodniczek MTS-u Żory.

Jeleniogórzanki dowodzone przez trenerkę Dilrabo Samadovą miały w swoich szeregach najlepiej punktującą tego dnia Sabinę Kobzar-Witczak (7 trafień) i równie dobrze dysponowaną Joannę Załogę (6), ale to było zbyt mało, by myśleć na terenie województwa śląskiego o sukcesie. Warto odnotować, że do protokołu meczowego jeśli chodzi o zdobyte gole wpisało się zaledwie pięć zawodniczek gości, przy dziewięciu zawodniczkach rywalek.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a po 10 minutach gry zaczęła się zaznaczać przewaga naszych szczypiornistek. MKS Vitamineo prowadził 4:2, 5:3, ale od stanu 5:5 w 15. minucie gry z przodu znajdowały się już tylko przeciwniczki. Do przerwy prowadziły różnicą czterech trafień (14:10). Po zmianie stron jeleniogórzanki walczyły dzielnie, zbliżały się momentami na bardzo niebezpieczny dla gospodyń dystans (20:18, 21:19 i 22:20), lecz przeciwniczki zdołały odeprzeć te ataki. W końcówce zawodniczki ze Śląska znów odskoczyły, wygrywając 29:24.

MTS Żory - MKS Vitamineo Jelenia Góra 29:24 (14:10)

Skład: Wierzbicka, Kobzar-Witczak (7), Załoga (6), Gałuszka (5), Oreszczuk (4), Zgleszewska (2), Los, Grabarczyk, Jaros, Morozenko.