Jelenia Góra: „Jelenia Plast” Dobroczyńcą roku 2017
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 19:42
Autor: KSON
W obecnej edycji konkursu wzięła udział rekordowa liczba darczyńców i organizacji pozarządowych. Wśród 21 kandydatów znalazła się jeleniogórska firma „Jelenia Plast”, która w kategorii „Projekt Społeczny - średnia firma” zajęła I miejsce. Warto podkreślić, że o wyborze zadecydowali internauci w głosowaniu. Statuetkę „Dobroczyńca Roku” odebrał dyrektor generalny „Jelenia Plast” Jens Kröger, który merytorycznie odniósł się także do tej akcji podnosząc, że przepisy podatkowe wiążą w wielu przypadkach ręce potencjalnym pracodawcom- darczyńcom. Mimo to „Jelenia Plast” żadnej prośbie o uzasadnioną pomoc nie odmawia.
Statuetkami „Dobroczyńca Roku” wyróżniono 9 podmiotów gospodarczych od małych firm po duże przedsiębiorstwa takie jak m.in. Tesco czy Fundacja Orange. Wnioskodawcą nominacji „Jelenia Plast” był Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w imieniu wielu organizacji pozarządowych z terenu miasta i powiatu Jelenia Góra.
Firma „Jelenia Plast” działa na polskim rynku od ponad 25 lat i stale się rozwija, wykorzystując coraz nowsze osiągnięcia w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Podstawowy asortyment produktów stanowią artykuły gospodarstwa domowego i wyposażenia ogrodów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim z polipropylenu i polietylenu: donice, regały, pojemniki, skrzynki, wiaderka, miski, a także meble ogrodowe. Prezes firmy Jens Kröger, lokalny filantrop, członek Rotary Club Jelenia Góra, od lat wspiera organizacje pozarządowe. W roku 2016 został wyróżniony tytułem Ambasadora Ludzi Otwartych Serc, za całokształt swojej działalności.
Co najmniej 450 lokalnych - powiatowych i miejskich wydarzeń kulturalnych, oświatowych, turystycznych i sportowych zostało wspartych przez darowizny produktów firmy „Jelenia Plast”. Firma przekazuje plastikowe wyroby, które trafiają do uczestników zawodów, konkursów, rajdów jako nagrody i wyróżnienia za wyjątkową aktywność, tym samym uatrakcyjniają spotkania i uroczystości środowiska osób niepełnosprawnych. Oprócz darowizn w postaci wyrobów „Jelenia Plast” finansuje także koszty leczenia i rehabilitacji dzieci. Firma otworzyła się także na potrzeby środowiska osób niepełnosprawnych, jeśli chodzi o dostęp do rynku pracy- współdziała z KSON w obszarze zatrudnienia. Obecnie „Jelenia Plast” zatrudnia 54 osoby z różnymi niepełnosprawnościami.