Mężczyzna pełnił służbę jako dzielnicowy i był odpowiedzialny za kontrolowanie obowiązku kwarantanny na terenie powiatu lwóweckiego. Jak ustalono, mundurowy przyjął łapówkę w wysokości 200 euro w zamian za pośrednictwo w zniesieniu obowiązku kwarantanny dla rodziny mieszkającej w jednej z miejscowości na terenie powiatu lwóweckiego przed upływem 14-dniowego terminu od momentu przekroczenia granicy polsko-niemieckiej przez jednego z jej członków. Mariusz S. poświadczył nieprawdę w notatkach urzędowych wskazując w nich między innymi, że mężczyzna wykonał na terenie Niemiec test na obecność COVID-19 i uzyskał wynik negatywny, co miało skutkować zwolnieniem go oraz jego rodziny z obowiązku kwarantanny.
Ponadto Mariusz S. żądał korzyści majątkowej w kwocie 1500 zł od innego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który również przebywał na kwarantannie. Podejrzany obiecując „załatwienie” sprawy powoływał się na wpływy w Straży Granicznej oraz Sanepidzie.
W trakcie śledztwa wyszło także na jaw, że oskarżony doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem firmy pożyczkowej w związku z wzięciem pożyczki w wysokości 450 zł w 2014 roku i wprowadzeniu w błąd pokrzywdzonego co do zamiaru jej spłaty - informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. - Ujawnił informację uzyskaną w związku z pełnieniem czynności służbowych osobie do tego nieuprawnionej. Informacja ta dotyczyła rozmieszczenia patroli policji na terenie powiatu lwóweckiego w dniach od 31 grudnia 2019 roku do 1 stycznia 2020 roku.
Podejrzany przyznał się do przedstawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. W stosunku do podejrzanego został skierowany wniosek o dobrowolne poddanie się karze. 13 sierpnia 2020 roku środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania stosowany wobec podejrzanego został przedłużony przez Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim o jeden miesiąc, tj. do 17 września.