Niedziela, 22 grudnia
Imieniny: Honoraty, Zenona
Czytających: 4427
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koalicja dla Jeleniej Góry

Sobota, 30 marca 2024, 9:26
Aktualizacja: 9:31
Autor: TS/KWW Koalicja dla Jeleniej Góry
Jelenia Góra: Koalicja dla Jeleniej Góry
Jelenia Góra - jedno z najchętniej odwiedzanych miast na turystycznej mapie Polski, kiedyś perła Karkonoszy. Od lat ma problemy z rozwojem, czystością, bezpieczeństwem, brakiem miejsc pracy, miejsc w żłobkach, przedszkolach oraz jakością życia. Mieszkańcy mając dość dziwnych pomysłów ludzi z ratusza, zadłużania miasta, więc wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili stworzyć alternatywę dla obecnej skostniałej władzy w mieście. Ludzie po prostu chcą aby Miasto odmieniło swoje oblicze i miało przed sobą przyszłość.

Mieszkańcy stawiają na rozwój i innowację, zależy nam wszystkim przecież na tym, aby Jelenia Góra postrzegana była jako centrum nauki, rozrywki oraz jako lokalizacja idealna do pracy, aktywnego wypoczynku i życia.

W naszym mieście jest wiele do zrobienia i my – KWW Koalicja dla Jeleniej Góry (lista nr 10) – mamy na to konkretny plan, pomysły i wiemy jak to zrobić. Cały program jest na naszej stronie http://www.koalicjadlajeleniejgory.pl/

Naszymi głównymi pomysłami jest:

1. Budowa wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej.
2. Unowocześnienie lotniska aby było wykorzystywane przez Mieszkańców i turystów.
3. Budowa nowego mostu oraz poprawa przepustowości istniejących.
4. Zwiększenie dofinasowania do remontów zabytków oraz elewacji.
5. Zagospodarowanie terenu po dawnych targowiskach miejskich.
6. Bezpieczne i dobrze wyposażone place zabaw dla dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami.
7. Czyste bezpieczne miasto.
8. Likwidacja barier dla osób z niepełnosprawnościami oraz dofinansowanie do realizacji ich najpilniejszych potrzeb.
9. Szeroko prowadzone nasadzenia drzew dla lepszego mikroklimatu.
10. Nowe miejsca parkingowe, tworzone w sposób mądry i w zgodzie ze środowiskiem.
11. Otwarcie nowych atrakcji turystycznych w mieście np. jeleniogórskich podziemi koło dworca PKP.
12. Wprowadzenie większej transparentności i jawności w zakresie oceniania, awansowania i wynagradzania w urzędzie i podległych jednostkach.
13. Wsparcie instytucji kultury w mieście, klubów sportowych w organizowaniu zajęć pozaszkolnych oraz innych form aktywności dzieci, młodzieży oraz seniorów.
14. Dostępność mieszkań dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry, poprzez innowacyjne i skuteczne strategie zwiększające podaż mieszkań na rynku.
15. Uruchomienie inkubatora przedsiębiorczości zapewni wsparcie dla nowych i rozwijających się firm, oferując dostęp do wiedzy, mentorów i sieci kontaktów biznesowych.
16. Utworzenie nowych miejsc wybiegowych dla psów przy parkach miejskich.

Kandydatami z okręgów 1 i 2 są:

Okręg nr 1

1. Hubert Papaj – kandydat na Prezydenta, radny, tato 7-letniej córki, Menadżer Roku Dolnego Śląska, absolwent kilku kierunków studiów, z bogatym doświadczenie w zarządzaniu, ochronie środowiska, samorządzie i energetyce. Osoba, która ma odwagę walczyć o lepszą Jelenia Górę.

2. Synówka Mariusz – społecznik działający na rzecz dzieci i młodzieży szkolnej oraz seniorów. Realizujący projekty z zakresu edukacji, bezpieczeństwa i ratownictwa. Uhonorowany tytułem „ZASŁUŻONY DLA MIASTA JELENIEJ GÓRY” oraz w 2021 r. tytułem „WOLONTARIUSZ ROKU”.

3. Obarski Andrzej – specjalista z zakresu ekonomii, dziennikarstwa i pedagogiki, zawodowo związany z branżą odszkodowań, handlu i marketingu. Wyróżniony w plebiscycie Gazety Wrocławskiej na ,,Osobowość roku”. Żonaty, tato nastoletniej córki, posiadacz psa Delfina rasy Shih tzu.

4. Nowak Estera - 21 lat, studiuję filologię angielską oraz biegle posługuję się językiem hiszpańskim. Zdobywała doświadczenie w samorządzie studenckim i świecie mediów, gdzie poznawała umiejętności komunikacji i organizacji. Zaangażowana w życie lokalnej społeczności.

5. Gumółka Zofia – z wykształcenia technik ekonomista, emerytka. Przez wiele lat pracowała jako specjalista ds. kadrowych w państwowym przedsiębiorstwie rolnym, prowadząc sprawy pracownicze sześciuset osobowej załogi. Kolejnym etapem j ścieżki zawodowej była praca w Kuratorium Oświaty w dziale ds. placówek opiekuńczo-wychowawczych. Od 40 lat tworzy związek małżeński z mężem Tomaszem, jest matką dwóch dorosłych synów oraz babcią dwojga wnucząt.

6. Matiasz Elżbieta - jest Inspektorem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Działa we Wspólnocie Mieszkaniowej Kiepury 25d.a środowisko naturalne, kwestie ochrony zwierząt to jej priorytety. Jest osobą empatyczną i życzliwą, udziela się społecznie, słucha problemów ludzi i w miarę możliwości stara się je rozwiązać.
7. Janic Grażyna - opiekunka całym sercem oddana pomocy seniorom. Od ponad 23 lat zamieszkała na Zabobrzu. Miłośniczka podróży i spacerów. Ceniona za uczynność, wsparcie osób starszych i gotowość zaangażowania się w potrzeby Mieszkańców Jeleniej Góry.

8. Bakalarz Patryk - mgr fizjoterapii w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w szpitalu „Wysoka Łąka”. Wieloletni działacz, członek komisji w NSZZ Solidarność. Prywatnie szczęśliwy tata i mąż oraz miłośnik zwierząt. Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Okręg nr 2

1. Papaj Julia - pochodzi z kresów wschodnich, a przez blisko 40 lat była nauczycielem geografii w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jeleniej Górze. Aktualnie działam jako członek Rady Pożytku Publicznego. Uwielbia przyrodę, kwiaty oraz zwierzęta. Jest mamą dwóch dorosłych synów. W szczególności zależy jej na poprawie sytuacji oświaty, jej pracowników oraz osób z niepełnosprawnościami.

2. Zaprucka Julita - laureatka Nagrody Kulturalnej Śląska 2016, wyróżniona Medalem „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego” (2017). Członek rad muzealnych i licznych międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń działających w obszarze kultury, m.in. Menadżer kultury, ekonomista, germanista, muzealnik. Aktualnie kieruje Muzeum Karkonoskim, jest inicjatorką licznych projektów kulturalnych i autorką publikacji związanych z dziedzictwem kulturowym regionu.

3. Stencel Roman - urodzony w 1956 w Jeleniej Górze. W latach 1988-2006 pracował jako funkcjonariusz policji w wydziale dochodzeniowo-śledczym. Przez osiem lat był ławnikiem Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze. Po przejściu na emeryturę został wybrany przewodniczącym Wspólnoty Mieszkaniowej. Działa aktywnie, społecznie. Sprawy bezpieczeństwa oraz seniorów są jego priorytetem.

4. Zaręba Wojciech - chcę być głosem młodych w Jeleniej Górze. Ma 29 lat i jest absolwentem administracji publicznej, a zawodowo pracuje jako księgowy. Od 2014 roku działa na rzecz ruchów wolnościowych. Założył stowarzyszenie Przyszłość Karkonoszy. Jest inicjatorem Jarmarku Wielkanocnego w Jeleniej Górze. Uwielbia gry planszowe i komputerowe. Jako tato chcę dbać o przyszłość miasta i jego młodego pokolenia.

5. Kurzak Kazimierz - Od 1966 roku pracuję na rzecz kultury i sportu w Jeleniej Górze. Jego celem zawsze był rozwój podopiecznych nie tylko w tańcu, ale zawsze wspierał ich w dążeniu do celu i samorealizacji. Wspierał osoby niepełnosprawne w terapii tańcem. Dzięki jego staraniom Jelenia Góra zasłynęła Europie i Azji jako miejsce realizacji należącego do 3 największych imprez tanecznych w Polsce, turnieju KARKONOSZE OPEN. Uczestniczył w nim od pierwszej jego edycji, Rozwój Jeleniej Góry, promocja naszego miasta w kraju i zagranicą, oraz zwiększenie możliwości rozwoju i edukacji to moje priorytety.

6. Kiliszkowski Jan - z zawodu adwokat, z zamiłowania tancerz. Był sędzią, radcą prawnym oraz adwokatem. Z okresu pomocy prawnej świadczonej jednostkom samorządu lokalnego wyniósł bogate merytoryczne doświadczenie, które zamierza wykorzystać w samorządzie. Zobowiązuje się wykorzystać prawo dla ludzi stanowiących wspólnotę samorządową Jeleniej Góry. Będzie dbał o dobre i sprawiedliwe prawo w Jeleniej Górze.

7. Dajnowicz Agnieszka – łączy w sobie solidne wykształcenie z praktycznym doświadczeniem, zarówno w pracy w samorządzie, jak i w prowadzeniu własnego biznesu. Działa na rynku nieruchomości nie tylko jako pośrednik ale także jako doradca i certyfikowany negocjator. Natomiast jej korzenie w samorządzie to nie tylko praca w różnych działach, ale także zaangażowanie w tworzenie Związków Zawodowych w Urzędzie Miasta, gdzie pełniła funkcję wiceprzewodniczącej.

8. Lisowski Norbert - 40 lat, mgr. ekonomii, od 24 lat również członek Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Wiejskiej. Praca z ludźmi zawsze daje mu dużo satysfakcji, radości i napędza do działania, pracuję na stanowisku inżyniera w branży automotive, na co dzień mąż i ojciec dwóch wspaniałych córek. Bezpieczeństwo to podstawa, a bezinteresowna pomoc, życzliwość i otwartość to jego główne atuty.

Chcesz wiedzieć jak to zrobimy? Wejdź na http://www.koalicjadlajeleniejgory.pl/ i sprawdź szczegóły.

Przyszłość Jeleniej Góry zależy od Was!

KWW Koalicja dla Jeleniej Góry
Lista nr 10
Z sercem 𝓭𝓵𝓪 𝓙𝓮𝓵𝓮𝓷𝓲𝓮𝓳 𝓖𝓸́𝓻𝔂.

Materiał sfinansowano ze środków KWW Koalicja dla Jeleniej Góry

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy w Wigilię będziesz miał(a) na stole 12 potraw?

Oddanych
głosów
420
Tak
22%
Nie wiem, nie liczę; może być 7 albo 15
78%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Stanowski i Mazurek kłamali i szkalowali reporterów
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Jelonka wczoraj
Amunicję do pepeszy nosili na plecach
 
Aktualności
Sporo wizyt
 
Aktualności
Burmistrz i radni kolędują
 
Aktualności
Życzenia od senatora

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group