Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 10460
Zalogowanych: 104
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Kraina Wygasłych Wulkanów na liście Unesco

Środa, 26 czerwca 2024, 14:48
Aktualizacja: 15:32
Autor: MT
Jeżów Sudecki: Kraina Wygasłych Wulkanów na liście Unesco
Zapytaliśmy Jerzego Dudka, wójta Jeżowa Sudeckiego, jakie korzyści i obowiązki ma gmina z racji wpisania Krainy Wygasłych Wulkanów na listę Unesco.

Część gminy Jeżów Sudecki leży na terenie Pogórza Kaczawskiego.

Mówi Jerzy Dudek, wójt Jeżowa Sudeckiego:

- Faktycznie, Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów od 27 kwietnia jest wpisany na listę UNESCO. W ramach projektu jest to m.in. ścisła współpraca z innymi instytucjami wpisanymi na listę UNESCO, jak np. kościół Pokoju w Jaworze.

Również współpraca z nadleśnictwami i instytucjami, które pracują na rzecz ochrony przyrody. I tutaj współpraca z nadleśnictwami, które mają swoje lasy w swojej siedzibie na terenie Geoparku. To również ścisła współpraca z gminami. Pojawiają się bilbordy, pojawiają się szyldy informacyjne o ciekawostkach Geoparku.

W naszej gminie Jeżów Sudecki dokonaliśmy takiej analizy geologicznej naszych atrakcji i również promujemy kilka takich punktów. Po pierwsze jest to Okole, po drugie Góry Kaczawskie, Kopy Chrośnickie w Górach Kaczawskich, następnie Góra Stromiec, Góra Wapienna i Góra Skowron. Te punkty, te miejsca zostały uznane jako szczególnie interesujące w naszej gminie pod względem właśnie geologicznym i pod względem przyrodniczym.

Więcej na filmie.

Twoja reakcja na artykuł?

67
72%
Cieszy
10
11%
Hahaha
4
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
12
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy brałaś/eś udział w którymś spotkaniu z kandydatem/tką na prezydenta Polski??

Oddanych
głosów
623
Tak
19%
Nie
71%
Nie interesuję się polityką wcale
10%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Kultura
Będzie nowy kryminał
 
Aktualności
Impreza techno w Jeleniej Górze!
 
Aktualności
Chcą ochrony Stawów Podgórzyńskich przed deweloperami
 
Aktualności
Senator interweniuje w sprawie zapory w Mysłakowicach
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group