Konkurs został zorganizowany w kwietniu i maju, a inspiracją do jego przeprowadzenia były obchodzone corocznie Dzień Wody oraz Dzień Ziemi. Uczestnicy przygotowywali prace związane m.in. z ochroną zasobów wodnych, oszczędzaniem wody, wykorzystaniem wód termalnych, recyklingiem surowców, ograniczaniem zanieczyszczeń powietrza powodowanych przez transport, promocją ekologicznych środków komunikacji oraz ochroną przed hałasem.
Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach – szkolnym i finałowym. Szkolne komisje konkursowe zakwalifikowały do finału aż 292 prace. Wszyscy uczestnicy etapu finałowego otrzymali upominki ekologiczne, wśród których znalazły się m.in. worki marynarskie, sportowe butelki na napoje, notesy wykonane z przetworzonych włókien kawowych, zestawy piśmienne z materiałów pochodzących z recyklingu, powerbanki, antystresy w kształcie globusa, odblaskowe przywieszki do plecaków oraz długopisy. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali tablety, wyróżnieni zostali nagrodzeni plecakami, a dodatkowo przyznano 50 nagród specjalnych w postaci zestawów gadżetów ekologicznych. Szkoła Podstawowa nr 13 otrzymała natomiast tablicę multimedialną.
W kategorii klas 1–3 pierwsze miejsce zdobyła Urszula Dziunko z klasy 1A Szkoły Podstawowej nr 8, drugie miejsce zajęła Julia Słabiak z klasy 1B Szkoły Podstawowej nr 2, a trzecie Maja Butkowska z klasy 3A Szkoły Podstawowej nr 6. Wyróżnienia otrzymały Maria Staszewska z klasy 1D Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Agnieszka Bosek z klasy 2B Szkoły Podstawowej nr 15.
W kategorii klas 4–8 zwyciężyła Karina Hrychorczuk z klasy 5A Szkoły Podstawowej nr 13. Drugie miejsce przypadło Alicji Chruścińskiej z klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 8, natomiast trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Wierzejska z klasy 8A Szkoły Podstawowej nr 13. Wyróżnienia przyznano Veronice Fediv z klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Dominice Zając z klasy 7C Szkoły Podstawowej nr 11.
Jak podkreślali członkowie komisji konkursowej, poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, a wybór laureatów niezwykle trudny. Organizatorzy pogratulowali wszystkim uczestnikom zaangażowania, wiedzy ekologicznej i kreatywności, dziękując jednocześnie szkołom, nauczycielom oraz rodzicom za wsparcie młodych mieszkańców Jeleniej Góry w rozwijaniu świadomości ekologicznej.






Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.