- Sprawca został zatrzymany przez przybyłych na miejsce policjantów. Usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili mu dwie wcześniejsze kradzieże artykułów spożywczych i drogeryjnych o łącznej wartości ponad 5 tys. zł - wyjaśnia Przemysław Ratajczyk z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.
W trakcie zdarzenia sprawca wysypał z plecaka znajdujące się w nim przedmioty, w tym również nóż. Na szczęście mężczyzna nie użył go wobec interweniujących osób. Po chwili ekspedientka oraz klient opuścili sklep, a sprawca pozostał w środku do czasu przyjazdu policjantów, którzy dokonali jego zatrzymania.
25-latek usłyszał zarzut kradzieży batonów, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia użycia przemocy wobec pracownicy sklepu oraz klienta, którzy podjęli interwencję w celu ochrony porządku publicznego i uniemożliwienia sprawcy opuszczenia sklepu. Swoim zachowaniem naruszył również ich nietykalność cielesną.
Dodatkowo, po analizie prowadzonych postępowań, policjanci przedstawili mu dwa kolejne zarzuty dotyczące kradzieży artykułów spożywczych i drogeryjnych w jednym z marketów. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 5 tysięcy złotych.
- Przypominamy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od naszej reakcji i odpowiedzialnej postawy. W sytuacji zagrożenia należy przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo. Podczas takich sytuacji powinniśmy zachować rozwagę i nie narażać własnego bezpieczeństwa. Apelujemy o to, aby jak najszybciej powiadomić służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - dodają zgorzeleccy funkcjonariusze.












Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.